Architektura / občanské stavby

Modulární office v Holandsku

Zajímavá realizace z dílny holandského atelieru ukazuje, kam až je možné posunout modulární architekturu. Nejedná se jen o propojení jednotlivých kontejnerů, ale o sofistikovanou práci, která klade důraz na kvalitu použitého materiálu i prostorové řešení.

Jiří Kout , 2. 12. 2013

Elegantní modulární administrativní budova zaujme na první pohled svoji čistotou provedení. Jedná se o práci nizozemského ateliéru RoosRos Architekten, který decentní a přitom inspirativní office navrhl pro firmu Sanibell BV, jenž se zabývá dodáváním designového nábytku včetně koupelnového vybavení. Proto chtěla mít firma v duchu špičkového ojedinělého designu i administrativní budovu.

Architektům se podařilo vyjádřit identitu firmy, její důraz na kvalitu materiálů i provedení. Modulární kanceláře Sanibell charakterizují napříč naskládané moduly, které vytvářejí přirozené napětí, avšak ne na úkor lehkosti a elegance. Celý objekt se odráží v přilehlé vodní hladině. Toto vše podtrhuje i použití materiálů a špičková kvalita rafinovaných detailů. Vše je mimořádně stylistické. Omítky, použití skla i extrémně štíhlé okenní rámy propůjčují budově nádech jednoduchosti, čistoty a dokonalosti. Všechny tyto prvky se navíc odráží ve vodní hladině a celkový efekt silně posilují.

Interiér je v kontrastu s exteriérem možná až nečekaně robustní a odolný. Jednotlivé stavební materiály jsou přiznané, betonové stěny jsou demonstrovány svojí přirozeností a na některých místech jsou veškeré instalace odkryté. Interiér působí velmi industriálně, což je po dojmu z exteriéru jistý moment překvapení. Pečlivé skládání jednotlivých objemů a promyšlená kompozice oken vytváří velmi světlou, lehkou a otevřenou atmosféru uvnitř charakteristické surové struktury.

Nové kanceláře přesně reflektují charakter firmy Sanibell. Elegantní exteriér symbolizuje kvalitní povahu jejich výrobků, zatímco hrubší interiér odkazuje na společnost, její mentalitu a důraz na matérii. V objektu naleznete kancelář, showroom a firemní zámezí.

I na tomto projektu tedy modulární architektura dokazuje, že pokud ji uchopí kvalitní architekti, tak je výsledkem elegantní a designově atraktivní stavba. Záleží jen na odvaze a kreativitě architektů.

RoosRos Architecten je architektonická kancelář s širokým portfoliem. Všech 35 pracuje v Oud - Beijerland, kde všichni pracují „s hlavou v oblacích, ale nohama pevně na zemi“. Cílem jejich práce je vždy co nejlépe vyjádřit charakter klienta v designu domu. RoosRos Architecten pracují pro klienty jak doma, tak v zahraničí .

Sanibell je dodavatelem vysoce kvalitního koupelnového nábytku a keramických sanitárních spotřebičů. Společnost navrhuje, vytváří a vyrábí všechny druhy umyvadel a koupelnový nábytek pod svým vlastním vedením a prodává to pod různými obchodními názvy . Sanibell slouží profesionální trh jak v Nizozemsku a Belgii od své nové základny v Oud - Beijerland.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři