Architektura /

Národní divadlo a NTK budou partnery rady pro šetrné budovy

Praha - Mezi zakládajícími partnery České rady pro šetrné budovy bude také Národní divadlo a Národní technická knihovna. Vyplývá to z pozvánky na tiskovou konferenci, kterou bude rada pořádat společně s Národním divadlem 16. prosince.

Česká tisková kancelář , 9. 12. 2009

Národní divadlo plánuje na akci současně informovat o svých nových aktivitách v oblasti rozšiřování šetrného provozu budov v Praze. Už na začátku letošního roku divadlo oznámilo, že do úspor energií investovalo 31 milionů korun. Mezi úsporná opatření patří například také nainstalování fotovoltaických článků na střechu provozní budovy divadla.

Česká rada pro šetrné budovy oznámila vznik v září. Ambicí rady je spojovat architekty, projektanty, stavitele, investory, neziskové organizace, akademiky a obecní samosprávy. Rada má v současnosti kolem 30 členů. Mezi zakládajícími členy jsou společnosti Skanska, Sekyra Group, Atrea, Edwards & Zuck, Gardiner & Theobald, EkoWatt, Cigler Marani Architects, JRD, Traficon, ZumTobel a Autodesk. Na založení sdružení se podílela také ambasáda USA v ČR.

Česká rada se chce ucházet o členství ve Světové radě pro šetrné budovy. Ta vznikla v roce 1999 v USA. Aktuálně podle svých vlastních údajů sdružuje deset národních rad a dalších 16 zemí, ve kterých rady vznikají.

dnv mkv

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři