Architektura / občanské stavby

Nová budova s industriálním charakterem nabízí návštěvníkům zažít stav bez tíže

Společnost Hurricane Factory nabízející netradiční zážitek ve formě tzv. indoor skydiving otevřelo další pobočku, tentokráte v německém Brandenburgu. Výrazná budova od berlínského studia 4D Architekten budí na první pohled dojem industriálního objektu, místo výrobní haly v sobě ale ukrývá 15 metrů vysoký větrný tunel, konferenční prostory a moderní gastro-zázemí v podobě bistra. Na projektu se podílela také stavební firma Ruukki, z jejíž dílny pochází použitý fasádní systém i s poutavým kortenovým opláštěním.

Ruukki CZ s.r.o. , 12. 10. 2018

Jižně od Berlína v Brandenburgu, v bezprostřední blízkosti letiště Schönefeld, se v roce 2017 otevřela nová pobočka společnosti Hurricane Factory.

Stavba vypadá na první pohled jako industriální budova, ačkoli o žádné výrobní zařízení nejde. Hurricane Factory zákazníkům nabízí jedinečný zážitek – pocit stavu beztíže. Ve vertikálním větrném tunelu mohou návštěvníci prožít také pocit volného pádu.

„Vzhled továrny podporuje celkovou koncepci budovy a je také sladěný s názvem naší společnosti. Stejný myšlenkový koncept jsme zároveň využili v interiéru, kde jsme například zdi navrhli tak, aby vypadaly jako betonové stěny,“ vysvětluje Jakub Weck, generální ředitel Hurricane Factory.

Společnost Ruukki dodala pro tuto pětipodlažní budovu svůj fasádní systém Ruukki Forma, který zahrnoval sendvičové panely a fasádní obklady pro stěny.

Typický zákazník Hurricane Factory je člověk, který chce vyzkoušet a zažít něco nového. Tunel pro svůj trénink využívají také zkušení skydiveři.

Foto: eArch

„Jednou z našich cílových skupin jsou pracovní týmy různých firem. Pokud budou chtít, mohou si pro sebe rezervovat celý prostor. Kromě zážitku v podobě letu volným pádem můžeme nabídnout také konferenční místnosti a moderní stylové bistro,“ říká Jakub Weck.

Hurricane Factory je nejfrekventovanější v zimních měsících, kdy v oblibě stoupají indoorové aktivity. Větrný tunel pojme po dobu 30 minutového letu naráz až 10 zákazníků. Kapacita celého prostoru Hurricane Factory je až 200 návštěvníků.

Co vás čeká ve větrném tunelu

Zážitky, pro které si zákazníci do Hurricane Factory přijdou, se odehrávají v 15 metrů vysokém tunelu s průměrem 5,2 metru. Spodní část je vyrobená ze skla, což případným divákům umožňuje lidi při pohybu v tunelu sledovat.

Nezbytný vztlak vzniká prací 6 turbín, které v tunelu vytvářejí tok vzduchu. Ten je porovnatelný s volným pádem z letadla ve výšce 4 000 metrů při rychlosti 280 kilometrů za hodinu.

Foto: eArch

Dobrodruhům, kteří letí poprvé, se doporučuje, aby nejprve absolvovali dva individuální lety trvající 1,5 minuty. Před samotným létáním dostanou potřebné informace o základních principech pohybu těla při volném pádu, a to včetně bezpečnostních a komunikačních signálů. Po celou dobu letu je také vždy přítomen instruktor.

Designový projekt, kde funkce hrají prim

Berlín je nejnovějším ze 3 provozů Hurricane Factory, další jsou v Praze a Madridu. Budova v Berlíně byla navržena tak, aby na prvním místě stála její funkcionalita. Technologie potřebná pro větrný tunel byla prvořadá, až po ní následovaly ostatní části budovy.

Vzhled budovy ale také hraje důležitou roli. Představte si, že se otevřou dveře letiště Berlín Brandenburg a vy spatříte skvostnou budovu Hurricane Factory, která vám hned padne do oka. Jakub Weck zmínil, že společnost chtěla mít velmi výraznou stavbu, která podpoří celkový obraz firmy.

„Budova je jedinečná a liší se od jakékoliv jiné v dané oblasti. To bylo naším cílem, podařilo se a můžeme tak považovat za naši silnou stránku. S výsledkem jsem velmi spokojený, vybrané materiály i spolupráce s Ruukki byla skvělá,“ vyzdvihuje Jakub Weck.

Materiály dodané společností Ruukki: fasádní systém Ruukki Forma: sendvičové panely a fasádní obklady pro stěny. Opláštění: fasádní profily Design Cor-Ten S7, fasádní kazety Liberta Elegant 500 a trapézové profily T20.

Klíčová slova:

Ruukki fasádní systémy

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři