Architektura /

Přednáška Zdeňka Zavřela v NoDu

Kruh si Vás dovoluje pozvat na poslední přednášku z letošního cyklu My v zahraničí: ZDENĚK ZAVŘEL: Složitá jednoduchost aneb Hledání odpovědí ve vlastní praxi. Přednáška Zdeňka Zavřela proběhne od 19:30 hod 2. 12. 2010 v experimentálním prostoru Roxy – NoD.

EARCH.CZ , 30. 11. 2010

Zdeněk Zavřel (*1943) pracoval po absolvování pražské ČVUT v ateliéru Delta ve Sdružených projektových ateliérech v Praze. V letech 1966–68 pobýval na stáži v progresivní architektonické kanceláři Van der Broek&Bakema v Rotterdamu. Po návratu do Československa nastoupil do libereckého SIALu, kde působil pod vedením Karla Hubáčka a Miroslava Masáka v tzv. Školce SIAL. V roce 1978 emigroval do Nizozemí a pracoval opět u architektů van der Broeka a Bakemy. Od osmdesátých let se s Bakemou a později i samostatně věnoval především návrhům bytových staveb typických pro nizozemskou architektonickou produkci. Po roce 1989 opět navázal kontakt s architektonickým děním u nás a od roku 2006 působí ve funkci děkana FA ČVUT v Praze.

Ve své přednášce se zaměří na vlastní tvorbu i na obecnější otázky, týkající se základních témat architektury. Chronologicky se přesune od vlastních začátků, vzpomínek na SIAL i na kontakty s Teamem X, k začátkům v nizozemské emigraci, včetně problémů práce v otevřené společnosti, projektování bydlení a veřejných staveb. Zaměří se na mnohovrstevnatost jako na jeden ze základních principů a svou přednáškou uzavře zamyšlením nad pedagogickými možnostmi výuky architektury.  

  Název:

My v zahraničí: Složitá jednoduchost aneb Hledání odpovědi ve vlastní praxi

  Kdy:

  1. prosinec 2010, od 19:30 do 22:30 hodin

      Kde: Experimentální prostor Roxy / NoD, Dlouhá 33, Praha 1

      Vstupné: 60,- Kč

      rezervace není možná, kapacita omezena

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Publikace a trička Kruhu jsou při přednáškách v prodeji za výhodnou cenu.

Další info: www.kruh.info, www.nod.roxy.cz

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři