Architektura /

Vyhlášení mezinárodní architektonické soutěže na rekonstrukci Malešovské spalovny

Pražské služby, a.s. a CCEA MOBA podepsaly smlouvu na komplexní zabezpečení mezinárodní soutěže o návrh, jejímž cílem je revitalizace souboru staveb a přilehlého okolí zařízení na energetické využití odpadu s předpokládanou hodnotou investice 300 mil Kč. Soutěž bude vyhlášena v listopadu 2018.

CCEA MOBA , 4. 10. 2018

Jedná se o první architektonickou soutěž na technologickou stavbu, která projde kompletní modernizací a technologickou rekonstrukcí. Jejím cílem je zkultivování technologicky náročné stavby včetně přilehlého okolí a přiblížení procesu zpracování odpadu k energetickému využití široké veřejnosti. V neposlední řadě se touto soutěží chce hlavní město Praha zařadit po bok některých metropolí, jako jsou Vídeň nebo Kodaň, které se s tímto úkolem v minulosti již vypořádaly se ctí a postavily technologické skvosty – zároveň architektonické dominanty a turistické destinace.

„Plníme slib, že na významné veřejné stavby se budou konat architektonické soutěže. Z minulosti víme, že ryze technické stavby mohou být také architektonickými skvosty. K této tradici se teď vracíme,“ řekla Petra Kolínská, radní pro územní rozvoj.

Soutěž bude vyhlášena jako mezinárodní, anonymní, za účasti mezinárodní poroty. Celá soutěž bude zdokumentovaná v katalogu, který bude uveden spolu s výstavou soutěžních návrhů poté, co bude rozhodnuto o vítězích. Harmonogram soutěže je nastaven tak, že po vyhlášení soutěže v listopadu 2018 by se veřejnost měla dozvědět výsledky soutěže v březnu 2019.

kontakt: Karin Grohmannová, CCEA MOBA, karin [at] cceamoba.cz, 222 222 521

Foto: EARCH

Starosta Vídně Helmut Zilk si přál, aby spalovna Spittelau splňovala nejen nejvyšší standardy v ochraně životního prostředí, ale aby byla i uměleckým dílem.Spalovna Spittelau, Vídeň, Rakousko. Zdroj:Wien Energie

  • autor: CCEA MOBA *
  • publikováno: * 4. 10. 2018
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři