Novinky a názory / zprávy

26. ročník soutěže o Národní cenu za studentský design

Design Cabinet CZ společně s Moravskou galerií v Brně a Slovenským centrem dizajnu vyhlašuje 26. ročník soutěže o Národní cenu za studentský design 2016 pro obory zahrnuté pod termínem vizuální komunikace (grafický design, plakáty, knihy, brožury, vizuální styly, typografie, navigační a orientační systémy, experimentální přístupy v grafickém designu, grafický design v mezioborové spolupráci, užitá grafika, reklamní fotografická tvorba vztahující se k designu, graffiti, digitální média, motion design, nová média aj.).

EARCH.CZ , 13. 6. 2016

Národní cena za studentský design 2016

Do soutěže se lze přihlásit online prostřednictvím webových stránek soutěže, a to do termínu 23. června 2016.(V případě, že by se tento termín křížil s odevzdáváním školních prací, je možné se individuálně dohodnout na jeho posunutí.)

Podmínky:

Soutěžit mohou jakékoliv studentské práce, které vznikly po 1. lednu 2014 do 30. června 2016. Soutěže se mohou zúčastnit studenti univerzit a vysokých škol. Přijímány jsou jak práce českých, tak zahraničních studentů. Soutěž je anonymní, práce hodnotí tři na sobě nezávislé poroty. (Členy vysokoškolské poroty se automaticky stávají pedagogové, z jejichž ateliérů se do soutěže přihlásilo dvě a více prací.) Soutěží se o tituly Národní cena za studentský design 2016, Excelentní studentský design 2016 a Dobrý studentský design 2016. Nezávisle na porotách udělují ceny děkani škol a ředitelé významných muzeí, institucí a firem. Ocenění studenti získají finanční odměny, stáže v zahraničí a v ČR a hmotné odměny různých firem.

Vybrané nominované práce budou vystaveny na výstavě Nominace!!! v Moravské galerii v Brně (16.9. – 30. 10. 2016), poté budou práce vystaveny na výstavě Nový (z)boží! v pražské galerii Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství (11. 11. – 28. 11. 2016). V následujícím roce by výstava pod názvem New G(o)ods! měla putovat po zahraničí.

Slavnostní vyhlášení soutěže proběhne v Praze 10. 11 2016.

Registrační poplatek zůstává stejný od roku 2008 (1 000 Kč včetně DPH). Slouží k organizaci soutěže.

Propozice soutěže a průvodce soutěží budou zveřejněny na webových stránkách designcabinet.cz, studentskydesign.cz, moravska-galerie.cz a scd.sk.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 13. 6. 2016
  • zdroj: * Tisková zpráva

Klíčová slova:

Moravská galerie

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři