Novinky a názory / zprávy

Poslechněte si švýcarského architekta Christopha Gantenbeina

Architekturu z jiné perspektivy představí progresivní švýcarský architekt Christoph Gantenbein, který přijede do Prahy vůbec poprvé. Pojďte si ho tedy 4. května od 19:30 poslechnout do Světozoru.

EARCH.CZ , 27. 4. 2017

„Jiná perspektiva“, takový je souhrnný název sedmi přednášek, které představují zajímavé osobnosti evropské architektury v roce 2017. KRUH v květnu přivítá švýcarského architekta Christopha Gantenbeina z oceňovaného ateliéru Christ&Gantenbein. Jak se staví ve Švýcarsku a čím se vyznačuje práce studia, které má ve svém portfoliu jedny z nejvýznamnějších rekonstrukcí a výstavby nových muzejních budov? Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 4. května od 19.30 hodin v kině Světozor.

O čem to bude?

V přednášce s podtitulem Více než 100 let představí Christoph Gantenbein práci architektonické kanceláře Christ & Gantenbein z Basileje a současnou progresivní švýcarskou architekturu. Jejich hlavním zaměřením jsou muzejní budovy. Ateliér je například autorem rekonstrukce a rozšíření dvou nejvýznamnějších švýcarských muzeí - Švýcarského národního muzea v Curychu a Muzea umění v Basileji.

„Ve své práci se zaměřujeme na základní formy architektury. Myslím, že naše generace je už unavená z neustálého předhánění se hvězdných studií, kde se značka stává důležitější než samotná architektura. My se v každém projektu snažíme najít moderní, specifické vyjádření univerzální architektury. Více než kdy jindy máme zájem o univerzální architekturu, která není definována jmény jejích autorů, ale má sílu sama o sobě a je nadčasová,“ říká Christoph Gantenbein.

Švýcarský architekt Christoph Gantenbein se narodil v roce 1971. V roce 1998 absolvoval fakultu architektury na ETH v Curychu, hned poté založil společně s Emanuelem Christem vlastní ateliér, který v současné době zaměstnává 35 architektů. Společně také vyučovali například na Akademii architektury v Medrisiu, na Škole architektury a designu v Oslu či na fakultě architektury na ETH v Curychu. Nyní působí na harvardské univerzitě GSD (Harvard Graduate School of Design), kde se zabývají především problematikou měst. Do Prahy přijede vůbec poprvé v rámci cyklu Jiná perspektiva, který pořádá KRUH.

Kdy: čtvrtek 4/5/2017 19:30

Kde: v kině Světozor

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 27. 4. 2017
  • zdroj: * Tisková zpráva

Klíčová slova:

Kruh o. s. přednáška

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři