Novinky a názory / zprávy

Praha přiblížila rekonstrukci Václavského náměstí. Podala žádost o územní rozhodnutí

Rekonstrukce dolní části Václavského náměstí je o výrazný krok blíže. Praha 1 podala žádost o územní rozhodnutí, které je posledním nezbytným krokem před získáním stavebního povolení. Dnes to na tiskové konferenci společně potvrdili primátorka Adriana Krnáčová, radní Jan Wolf a radní Daniel Hodek.

EARCH.CZ , 5. 9. 2016

„Jsem ráda, že jsme o územní rozhodnutí mohli konečně zažádat, i když si myslím, že to mohla udělat jedna z předchozích rad. Architektonická soutěž byla už v roce 2005 a od té doby se rekonstrukce příliš neposunula,“ říká primátorka Adriana Krnáčová. „Václavské náměstí je historicky jedním z nejdůležitějších veřejných prostorů v Praze, ale kvůli mnoha necitlivým úpravám přišel o svou společenskou funkci. My ji tam chceme vrátit, protože se dlouhodobě snažíme vracet veřejná prostranství lidem,“ dodává primátorka.

„Od dnešního dne běží lhůta 15 dnů, během které je možné vznášet připomínky. Každopádně chceme postupovat co nejtransparentněji, a proto jsme rádi, že stavební úřad zvolil veřejné projednání, kde každý bude moci nahlédnout do projektu a budou mu zodpovězeny případné připomínky,“ vysvětluje Daniel Hodek, pražský radní a místostarosta Prahy 1. „Praha 1 se o kultivaci Václavského náměstí snaží dlouhodobě, proto jsme také udělali z dolní části zónu bez aut a na silnici jsme začali povolovat zahrádky,“ dodává Daniel Hodek.

„Od minulého roku, kdy se začala scházet pracovní skupina k Václavskému náměstí, jsme udělali poměrně výrazný posun vpřed a výsledkem je podání žádosti o územní rozhodnutí. Situace na Václavském náměstí je nevyhovující a já jsem rád, že ve výročním roce narození Karla IV. získáme územní rozhodnutí. V krátké době bychom pak měli soutěžit projektovou dokumentaci a zhotovitele,“ říká Jan Wolf, radní a předseda pracovní skupiny k Václavskému náměstí.

Praha architektonickou soutěž na rekonstrukci dolní části Václavského náměstí vyhlásila v roce 2005. Optimistický scénář hovoří o konci roku 2016 jako o datu, kdy by mělo být územní rozhodnutí pravomocné, a do poloviny roku 2017 by Praha chtěla získat stavební povolení. Náklady na rekonstrukci se na straně Prahy odhadují na 150 milionů korun.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 5. 9. 2016
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři