Novinky a názory / zprávy

Pražské stavební předpisy - jednání s představiteli MHMP

Dne 5.2.2015. se již podruhé sešli zástupci nezávislé platformy odborné a angažované veřejnosti a organizátoři shromáždění před MHMP (22.1.2015) s pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou na téma Pražských stavebních předpisů. Záznam z lednového shromáždění ZDE.

EARCH.CZ , 13. 2. 2015

Odborná veřejnost architektů a urbanistů podporuje rychlé uvedení Pražských stavebních předpisů (PSP) v platnost

Zástupci platformy opětovně upozornili na současnou situaci a její dopady do tvorby a rozvoje města a uvedli naléhavost nalezení co nejrychlejší a dostupné cesty k obnovení účinnosti Pražských stavebních předpisů a jejich zachování v ucelené formě tak, jak byly navrženy.

Zástupci města navrhli možná řešení, přičemž se s odborníky jednoznačně shodli na potřebě najít nejrychlejší možné řešení a dospěli ke konsenzu u variant, kdy v základě Rada hlavního města Prahy vezme na vědomí vypracovanou technickou novelu z prosince 2014, která reagovala a vyřešila námitky MMR a zajistí zkrácené připomínkového řízení (15 dní) u městských částí.

V předvečer jednání Rady hlavního města Prahy platformu informoval asistent náměstka pro územní rozvoj Matěje Stropnického o dalším řešení, které zahrnuje komplexní revizi a následnou novelizaci Pražských stavebních předpisů v průběhu 15 měsíců. Nebráníme se obsahovému přezkoumání předpisů a jejich případné úpravě, která byla i původně plánována. Upozorňujeme však, že se tak nemůže dít v právně nestálém, zmatečném prostředí, které od ledna na území hlavního města Prahy panuje.

Zástupci platformy pozitivně vnímají snahu vedení města současný chaos řešit, ale očekávají jasné, a v co nejkratší době uskutečnitelné řešení. Z hlediska kontinuity právního prostředí to znamená vyřešit oficiální příčiny pozastavení Pražských stavebních předpisů a v daném okamžiku neotvírat další potenciální problémy většími změnami nebo novými tématy. Podporujeme cesty vedoucí k co nejrychlejšímu návratu předvídatelného a stabilního stavu.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 13. 2. 2015
  • zdroj: * Tisková zpráva

Klíčová slova:

Pražské stavební předpisy

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři