Technologie / IT

Nová generace procesorů – zvýšený výkon pro ArchiCAD

Při výběru nové pracovní stanice či notebooku pro ArchiCAD doporučujeme věnovat zvýšenou pozornost výkonu procesoru. Právě procesor má zásadní vliv na celkový výkon stanice při jejím vysokém zatížení...

Ladislav Prodělal , 13. 6. 2011

 Už dávno ale nejde jen o pracovní frekvenci procesoru. Důležitá je i technologie (architektura) daného procesoru a počet jeho jader. Čtyřjádrové procesory se již staly standardem u výkonnějších stolních počítačů. S příchodem nové generace chipsetů a procesorů Intel Sandy Bridge lze 4-jádrové procesory jednoznačně doporučit i pro notebooky, využívané pro projekční práci.

První notebooky i stolní počítače s technologií Intel Sandy Bridge se na trh dostávají od února 2011 a postupně jich bude přibývat. V porovnání s předchozí generací procesorů je u technologie Sandy Bridge patrný výrazný nárůst výkonu procesoru, a to i při stejné frekvenci a stejném počtu procesorových jader. Zrychlení je dáno jejich vylepšenou architekturou, a díky 32nm technologii jsou procesory velmi úsporné. To se projeví nižším zahříváním, a taky šetrnějším provozem na baterie u notebooku.

Následující graf ukazuje výkonnost procesorů, měřenou v programu Cinebench r11.5. Podobně si uvedené procesory povedou např. při výpočtu fotozobrazení (renderu) v ArchiCADu.

Novou generaci procesorů s technologií Sandy Bridge zde zastupují Intel Core i7 2600k (verze pro stolní PC) a Intel Core i7 2630QM (verze pro notebooky).

Foto: eArch

Klíčová slova:

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři