Události / architektonické soutěže

Architekti budou soutěžit o přestavbu území autobusového nádraží v Kladně

Dvoukolovou architektonicko-urbanistickou soutěž o přestavbu území autobusového nádraží vyhlásilo v těchto dnech město Kladno. Architekti tak dostávají příležitost navrhnout, jak naložit s nevhodně využitým prostorem dnešního autobusového nádraží, zlepšit komfort pro cestující i oživit část kladenského centra.

EARCH.CZ , 13. 4. 2016

PŘESTAVBA ÚZEMÍ AUTOBUSOVÉHO NÁDRAŽÍ A SOUVISEJÍCÍCH PROSTOR V KLADNĚ

Vyhlašovatel: Statutární město Kladno Předpokládané ceny a odměny: celkem 1.315.000 Kč Datum odevzdání soutěžních návrhů: 14. červen 2016 v prvním kole soutěže, předpoklad 9. srpna v druhém kole soutěže Kontakt – dotazy k soutěži: Ing. arch. Anna Anděrová (anna.anderova@mestokladno.cz)

Během prvního kola soutěže budou soutěžící řešit širší kontext autobusového nádraží, tedy celý městský blok, na jehož ploše se nachází kromě historických vil a městských domů rovněž objekt supermarketu. Výzvu pro účastníky představují náročné terénní podmínky i kapacitní dopravní tahy lemující centrum města.

„Chceme, aby nový autobusový terminál začal cestujícím sloužit již v roce 2018. Terminál umožní jednoduché přestupy mezi dálkovou a místní autobusovou dopravou a nabídne samozřejmě i kapacitní parkoviště P+R, úschovnu pro kola a další služby pro cestující,“ říká Ondřej Rys (Volba pro Kladno), předseda komise pro rozvoj města.

Řešené území tvoří předěl mezi historickým centrem města Kladna a brownfieldem po Vojtěšské huti a přímo navazuje na pěší zónu, jejíž rekonstrukci město také připravuje. Její nová podoba je předmětem právě končící architektonické soutěže.

Soutěžní porota je složena z významných odborníků různých profesí, kromě architektů a urbanistů v ní zasedají i specialisté na dopravu a ekonomiku. Úkolem soutěžících je zohlednit všechny požadavky kladené na moderní dopravní terminál a fungující městské centrum tak, aby právě jejich návrh patřil mezi 3-8 nejlepších, které postoupí do druhého kola soutěže. Termín odevzdání návrhů v prvním kole soutěže je 14. června 2016, finální výsledky oznámí vyhlašovatelé na konci letošního srpna.

Vybraný návrh území bude sloužit i jako podklad pro regulační plán centra města.

Podrobné informace k soutěži i kompletní soutěžní podklady Kladno zveřejnilo na svých webových stránkách. Mezi soutěžící bude rozdělena celková částka 1.315.000,- Kč.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 13. 4. 2016
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři