Události /

Ivan Koleček - Tři břehy

Přednáška se uskuteční dne 5. dubna 2013 od 18 hodin v Malém sále Městské knihovny v Praze v rámci doprovodného programu k výstavě Distinction Romande d´Architecture 2010.

Galerie Jaroslava Fragnera , 5. 4. 2013

Přednáška/ Tři břehy

Příběhy tří míst na břehu Ženevského jezera jsou příkladem jeho vývoje ve vrstvách času. Jezero je základním prvkem a měřítkem. Během posledních dvou let jsme vytvořili novou vrstvu, nejprve ve zbrojnici historického obranného hradu - jezero bylo nebezpečím, v neogotickém kostele - jezero je klidným sousedem k rozjímání a v budově přepychového hotelu – pro výhled na jeho vodní hladinu a protější Alpy. V každém z příběhů je architektovo postavení mimořádné jak v rámci krajiny, tak času. 

Ivan Koleček (*1943, Ostrava) vystudoval architekturu na VUT v Brně a od roku 1969 žije ve Švýcarsku. V roce 1982 si založil vlastní architektonickou kancelář v Lausanne, je členem Společnosti švýcarských architektů (SIA) a od roku 1990 také prezidentem Federace švýcarských architektů (FAS). Lektorsky působí na Polytechnice v Lausanne i na FA VUT v Brně, kde byl v roce 2005 jmenován profesorem. Je autorem obytného souboru pro pojišťovnu Winterthur-Vie v Lausanne, věznice v Lonay, renovoval palác de Rumine či cisterciácký klášter v Cheserex. Publikuje v odborných švýcarských i českých časopisech, našemu publiku je znám především díky publikaci Vrstvy (s Petrem Kratochvílem). Je držitelem několika architektonických cen v Česku i Švýcarsku.

Více info na:

http://www.gjf.cz/pripravujeme/prednaska-dra-ii-2010/#

http://www.gjf.cz/aktualne/dra-ii-2010/

Klíčová slova:

Ivan Koleček přednáška Praha

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři