Události /

Konference "Udržitelná výstavba budov v Praze" již potřetí

Ve dnech 26. – 28. června 2013 se na Fakultě stavební ČVUT v Praze koná již třetí ročník mezinárodní konference Udržitelná výstavba budov ve střední Evropě (Central Europe towards Sustainable Building 2013 - CESB13).

EARCH.CZ , 1. 5. 2013

Akce je pod záštitou čtyř mezinárodních organizací iiSBE, CIB, UNEP-SBCI a FIDIC. Místními organizátory jsou Česká společnost pro udržitelnou výstavbu budov a tři instituty ČVUT v Praze: Centrum udržitelné výstavby při Fakultě stavební, Kloknerův ústav a Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB).

Hlavním tématem konference je výstavba budov, které jsou šetrné k životnímu prostředí, poskytují vysoce kvalitní prostředí pro své uživatele a vyznačují se trvalou hodnotou v čase.

Pro konferenci je přihlášeno 256 příspěvků z 42 zemí v těchto tematických skupinách:

Šetrné rekonstrukce stávajících budov Regenerace průmyslového dědictví Low-tech a high-tech materiály pro udržitelné budovy Integrované navrhování budov Metody a nástroje pro hodnocení Udržitelná výstavba budov ve výuce

Posluchači se mimo jiné mohou těšit na klíčové řečníky, kteří jsou špičkou ve svých oborech - Tatsuo Oka, Ray Cole, Ronald Rovers, Serge Salat, Peter Walker a Rasmus Radach.

Jako doprovodný program jsou naplánovány exkurze se zaměřením na průmyslové dědictví a low-tech/natural stavební materiály a technologie. Společenský večer se bude konat v unikátní národní kulturní památce – ve staré čistírně odpadních vod v Bubenči.

Konference je určena především pro odborníky z oboru, projektanty, architekty, specialisty, výrobce stavebních materiálů a výrobků, environmentalisty a v neposlední řadě i zástupce státní správy. Konference je také akreditovaná ČKAIT do programu celoživotního vzdělávání za 3 body.

Více informací: Ing. Martin Vonka, Ph.D., martin.vonka@fsv.cvut.cz, tel.: 224 355 450; www.cesb.cz

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři