Události /

Křest knihy Architekti CZ + loutkový horor Krvavé koleno

V rámci kulturního festivalu Open Air Arena Betlémské náměstí, pořádaného každoročně Galerií Jaroslava Fragnera, se uskuteční křest knihy a po setmění i loutkový horor.

EARCH.CZ , 4. 6. 2015

kdy: 11. 6. 2015 v 19.30 hod. (křest knihy) a ve 21.15 hod. (loutkový horor)kde: Galerie Jaroslava Fragnera, Betlémské nám. 169/5a

Během večera se uskuteční nejprve křest knihy Jaroslava Sládečka (šéfredaktora webu EARCH), která nese název Architekti CZ. Jedná se o rozhovory s dvaceti výraznými architekty a architektkami, kteří zastupují všechny generace současných žijících architektů u nás. O struktuře rozhovorů, výběru osobností, realizaci rozhovorů a tvorbě knihy se jistě dozvíte práve na křtu. Součástí akce bude i vzácná možnost poslechu vybraných částí autentických nahrávek jednotlivých rozhovorů. Během křtu bude možné knihu zakoupit se slevou 20%.

Druhá část večera bude ve znamení divadla. Ale ne tak ledajakého. Amatérský soubor Tate Iyumni předvede po setmění loutkový divadelní horor s názvem Krvavé koleno, který byl inspirován stejnojmennou dětskou hrou. S touto divadelní hrou se spolek probojoval přehlídkami Pražský Tajtrlík a Loutkářská Chrudim až na Jiráskův Hronov.

Open Air Arena Betlémské náměstí 2015

- je letní multižánrový festival, který v sobě zahrnuje široké spektrum kulturních akcí od architektury a umění přes koncerty, divadla a performance až po site specific projekty a dlouhodobé výstavy. Probíhá od 7. 5. do 29. 11. 2015 ve dvorním traktu Betlémské kaple.

Architekti CZ

Cesta do hlubin architektovy duše - i tak by se dala nazvat kniha dvaceti rozhovorů s pečlivě vybranými osobnostmi současné české architektury řazenými v pravidelném sledu od nejstarších po nejmladší. Kniha přináší velice osobní výpovědi lidí, kteří v oblasti architektury “něco dokázali”. Pokud vás zajímá, jak svých úspěchů dosáhli, kde hledají inspiraci a jaké jsou jejich zásady a styl práce, pak vás jistě potěší přístupné a čtivé texty. Dozvíte se také, co očekávají od klientů, a co si myslí o Kaplického knihovně, výuce architektury, panelákových sídlištích, památkové péči, trvalé udržitelnosti nebo digitální architektuře. Rozhovory jsou doplněné o autentické portréty i řadu skic a fotografií, ilustrujících pochvalné i kritické názory odborníků v oblasti, která se týká nás všech. Přestože se v některých názorech liší, jedno mají všichni společné - pro architekturu žijí celým srdcem a toto celoživotní nadšení je z jejich prací i z jejich vyprávění cítit.

V knize najdete rozhovory s těmito osobnostmi: Ivan Ruller, Viktor Rudiš, Alena Šrámková, Jaroslav Drápal, Zdeněk Zavřel, Ladislav Lábus, Josef Pleskot, Petr Hrůša, David Vávra, Stanislav Fiala, Viktor Koreis, Marek Štěpán, Svatopluk Sládeček, Szymon Rozwałka, Tomáš Klanc, Luka Križek, Markéta Zdebská, Pavel Nalezený, Ondrej Chybík, Michal Krištof a Dimitri Nikitin. Rozhovry jsou doplněny autentickými fotografiemi osobností, jejich skicami a ukázkou jedné až dvou zásadních prací. Vznik této publikace byl podpořen grantem Studentské grantové soutěže ČVUT v Praze.

název Architekti CZ

autor Jaroslav Sládeček

vydal Grada

počet stran 296

formát 17 x 24 cm

prodejní cena 349 Kč s DPH

rok vydání 2015

ISBN 978-80-247-5404-8

Klíčová slova:

křest knihy Architekti CZ

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři