Události / architektonické soutěže

Letní soutěž EARCHu – Architektura na cestách

Od 8.7.2013 je spuštěna veřejná soutěž o nejlepší architektonický článek z cest. Tématem je architektura, která vás zaujala, je známá i neznámá, líbí se vám, nebo vás naopak odpudila. Podle toho, na co během svých dovolených a prázdnin narazíte. Článek musí být autorský, tedy váš vlastní, a musí obsahovat vaše fotografie, které zaujmou kritické oko čtenářovo.

EARCH.CZ , 8. 7. 2013

O co se vlastně jedná?

Záměrem prvního ročníku soutěže je přinést nápady a názory vás, čtenářů, a zprostředkovat místa a stavby, kam se vám podařilo během letních měsíců dostat. Podělte se o architekturu ze světa nebo o stavby z českých luhů a hájů!  Jak bylo uvedeno, může to být známá budova známého architekta, váš názor na urbanismus ve Ciudad de Mexico nebo drobná stavba, která pro vás má velké kouzlo a krásu.

Jak Vás motivujeme?

Soutěžit se bude ve dvou kategoriích. Jednou z nich bude čtenost vašeho příspěvku, druhou potom bude vlastní hodnocení redakce EARCH.  Vítězové obou kategorií dostanou hodnotné ceny jako publikace, vstupenky na rozličné výstavy nebo předplatné časopisů. Mezi vybrané ceny patří monografie architektů, publikace o energetickém stavění nebo průvodce Praha moderní od Zdeňka Lukeše.

Kdy se soutěž koná a jak probíhá hlasování?

Příspěvky můžete posílat od 8. 7. 2013 do 22. 9. 2013, letošního konce léta. Články budou uveřejňovány v průběhu října a listopadu. Čtenost článku se bude hodnotit v prvních 14 dnech po publikování, aby se docílilo spravedlivých výsledků. O datu vydání vaší práce rozhodne redakce a vy budete samozřejmě předem upozorněni, budete tak moci zaktivizovat přátele a rodinu. Snímky zaslané po termínu nebudou do soutěže přijaty.

Náležitosti článků a fotografií

Váš text musí být váš, autorský a neokopírovaný a v rozsahu 1500-3600 znaků včetně mezer. Redakce si vyhrazuje právo na případné zkrácení článku. Fotogalerie musí obsahovat alespoň 4 fotografie v minimální velikosti 1280px delší strany. Redakce si vyhrazuje právo na úpravu velikosti a formátu fotografie. Každému autorovi bude vytvořen profil na archicakes, budeme tak rádi také za vaši profilovou fotku, případně informace o vás.  Článek v textové podobě a fotografie zasílejte v jednom archivu na adresu redakce@earch.cz pod heslem LETNÍ SOUTĚŽ. Zároveň uvádějte jméno autora a aktivní email (nebude zveřejněn), abychom vás v případě výhry mohli kontaktovat.  Redakce earch si vyhrazuje právo vyřadit sporné články ze soutěže. Na výhru nevzniká právní nárok.

Kdo vybere vítěze velké prázdninové soutěže?

Od 1. 10. 2013 budou mít možnost všichni čtenáři EARCHu rozhodovat o vítězném snímku. Hodnotit se bude čtenost příspěvku na portálu EARCH a to v prvních 14 dnech od vydání článku. Články budou uváděny postupně a budou umístěny na titulní straně po dobu 7 dní. Zároveň budou uvedené články publikované na facebooku EARCHu.

Nejzajímavější článek vybere také redakce EARCHu. Výherci obou cen budou mít možnost externí spolupráce s EARCHem.

Vítězové soutěže budou uveřejněni na facebooku a homepage EARCHu 14 dní po publikování posledního článku. Přesné datum bude zveřejněno po uzávěrce došlých článků. Následně budou výherci kontaktováni redakcí, aby si cenu převzali.

Přejeme Vám krásné léto a těšíme se s ostatními čtenáři právě na váš zážitek a článek.

Klíčová slova:

EARCH

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři