Události / architektonické soutěže

Mezinárodní designová soutěž Měď a domov 2016 zahájena

Italský institut mědi zahájil 6. ročník mezinárodní soutěže „Měď a domov“, mezinárodní soutěže designu a tvorby předmětů z mědi a jejích slitin. Mezinárodně stále více uznávané bienále dosáhlo v předchozích ročnících obrovského úspěchu, když se počet přihlášek od roku 2007 do současnosti zdvojnásobil.

Středisko mědi , 7. 7. 2016

Měď a domov 2016

Soutěž vznikla, aby inovativními a netradičními způsoby prokázala nekonečný expresivní potenciál mědi ve dvou samostatných kategoriích: designéři a profesionální architekti, a řádní studenti grafických, dekoračních a designérských škol, fakult architektury a designu na doktorské, bakalářské a magisterské úrovni. Soutěž je záměrně omezena na mladé lidi, proto je stanovena věková hranice do 40 let.

Uzávěrka pro podání přihlášek je 30. září 2016.

Předchozí kola soutěže ukázala nesčetné příklady tvůrčího nadšení mladých lidí a pozoruhodného ducha inovací v designu, přeměňujícího dříve tradiční a každodenní předměty novým koncepčním pojetím. Soutěž je tedy opět připravena shromáždit stovky nových, zvláštních, neobvyklých či revolučních myšlenek, od doplňků osvětlení, přes vázy, předměty pro stolování, stoly, sedačky a interiérové dekorace, až po interiérové stěny, podlahy, radiátory, zábradlí a další výrobky. Absolutním protagonistou je měď, a to jak čistá, tak i její slitiny, jako je bronz, mosaz nebo měď, spojená s různými dalšími materiály.

Projekty bude pečlivě hodnotit kvalifikovaná porota, složená ze tří profesionálů architektury a designu:

designér Philippe Bestenheider architekt a designer Diego Grandi architekt a kritik designu Marco Romanelli.

Lze získat následující ceny:

designéři a architekti:1. cena: 4 000 €2. cena: 2 500 € studentská kategorie:cena: 1 500 €

Ročník 2016 potvrzuje kulturní roli soutěže, která si klade za cíl oslavu a představení konstrukčních a estetických vlastností červeného kovu v oblasti designu. Její vynikající elektrická a tepelná vodivost, tvárnost, odolnost a tažnost zajišťují, společně a antimikrobiálními vlastnostmi mědi a jejími neomezenými možnostmi recyklace, stále větší využití tohoto materiálu, s významným a trvalým přínosem pro oblasti udržitelnosti životního prostředí a úspor energie.

Podívejte se na Pravidla soutěže, autorizační formulář a prohlášení učitele.

Zde se můžete seznámit s webovými komunitami designérů, pracujících s mědí.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři