Události / architektonické soutěže

Navrhněte obal pro seniory!

Soutěž pro mladé designéry vyhlašuje nové téma zaměřené na problematiku stárnutí.

EARCH.CZ , 13. 2. 2013

18. ročník mezinárodní soutěže určené mladým tvůrcům z celého světa byl právě vyhlášen. Hlavním tématem nového ročníku je STÁRNUTÍ.

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) žije dnes na Zemi 605 miliónů lidí starších 60 let. Od roku 1980 vzrostl jejich počet dvojnásobně a do roku 2050 by měl překročit 2 miliardy, což bude představovat jednu pětinu celkové populace planety. Počet obyvatel starších 80 let se ve stejné době dokonce zečtyřnásobí. Z pohledu designérů, kteří navrhují předměty každodenní potřeby, se jedná o výzvu i zodpovědnost zároveň.

Kdo jsou dnešní senioři a jak se jim žije? Co jim ztěžuje život a co jim chybí? Soutěž Mladý obal 2013 přichází na sklonku podzimu s novým tématem, jehož cílem je připomenout začínajícím designérům sociální dimenzi jejich profese. Úkolem soutěžících je zamyslet se nad obtížemi, které s sebou období stárnutí přináší, a nad způsoby, jakými je může designér pomoci řešit. Plné znění soutěžních propozic je dostupné na webových stránkách soutěže www.mlady-obal.cz.

Soutěž je jako vždy určena mladým designérům do 30 let věku. Ti mohou práce registrovat ve dvou různých skupinách: studenti vysokých a vyšších odborných škol spolu s designéry do 30 let a v další skupině studenti středních škol. Vítěz získá 30 000 Kč, na ostatní oceněné pak čekají další finanční odměny a věcné ceny od partnerů soutěže. Také v letošním roce bude udělena zvláštní cena Slovenského centra dizajnu.

Uzávěrka soutěže je 15. března 2013. Účastníci se musejí registrovat pomocí online registračního formuláře, kde jim bude přidělen jedinečný identifikační kód a až poté zaslat svoji práci poštou na adresu organizátora.

Definitivní složení poroty bude oznámeno do konce roku 2012. Účast v porotě již potvrdili obalový designér Jan Činčera, gerontoložka Iva Holmerová, průmyslový designér Jan Němeček nebo finská profesorka a odbornice na problematiku equal designu Paivi Tahkokallio.

Výsledky soutěže budou slavnostně vyhlášeny v květnu 2013.

Mladý obal je určen studentům středních a vysokých škol a mladým designérům do 30 let věku. Vznikla a nadále funguje díky iniciativě společnosti Model Obaly. Od roku 2009 je organizátorem soutěže CZECHDESIGN.CZ.

Mladý obal je soutěž, kterou již 18 let vyhlašuje společnost Model Obaly. Organizátorem projektu je od roku 2009 CZECHDESIGN.CZ. Soutěž Mladý obal každoročně sleduje originální nápady v obalovém designu, je určena studentům a mladým tvůrcům.

Klíčová slova:

soutěž Mladý obal design

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři