Události /

The Diamond – sheffieldská technika s českou fasádou, přednáška na Fakultě architektury ČVUT v Praze

Radim Koštial (Sipral a. s.) a Matt Cartwright (Twelve Architects & Masterplanners) budou na Fakultě architektury ČVUT v Praze přednášet o společném projektu nové budovy pro technickou fakultu Univerzity v Sheffieldu. Jak probíhala spolupráce českých designérů a britských architektů? Která fáze projektu byla nejnáročnější a jak projekt posuzovala britská památková péče? Nejen o tom promluví v pondělí 21. března od 18:00 v přednáškové síni 155 Gočár, FA ČVUT, Thákurova 9, Praha 6 – Dejvice. Přednáška bude v anglickém jazyce, vstup je volný.

EARCH.CZ , 15. 3. 2016

Kdy: pondělí 21. března 2016 od 18:00Kde: FA ČVUT v Praze, přednáškový sál 155 („Gočár“), Thákurova 9, Praha 6

Facebooková událost.

Autorem nové budovy pro technickou fakultu Univerzity v Sheffieldu je britské studio Twelve Architects & Masterplanners a společnost Sipral pro ni vytvořila unikátní fasádu, díky které se budově přezdívá The Diamond (česky Diamant).

Návrh fasády The Diamond odkazuje na detailní rozkreslení kamene na okolních historických budovách, ale v současném, inovativním a technicky promyšleném pojetí. Modulová fasáda vyrobená v Jirnech za Prahou zabírá plochu cca 6 000 m2 a je tvořena z 803 unikátních elementů. Na každém elementu jsou minimálně 2, ale místy i 12 kusů skel různorodých tvarů, rozměrů a skladeb. Charakteristický pro „diamantovou fasádu“ je finální obklad ze speciálně ohýbaných hliníkových plechů, tzv. Lattice.

Nová budova technické fakulty je historicky největší investicí v oblasti výuky a vzdělávání Univerzity v Sheffieldu a v historickém centru města byla dokončena v roce 2015. Studentům poskytuje 9 přednáškových sálů, 6 flexibilních učeben, přes 30 skupinových a odpočinkových učeben a 19 technických výukových laboratoří, například s leteckým motorem.

Radim Koštial je CEO Sipral a. s. Se společností je spojen již od roku 1991, kdy stál spolu s Leopoldem Barešem u jejího zrodu. Dnes je Sipral předním českým dodavatelem obvodových plášťů budov ze skla a lehkých kovů s více než 250 zaměstnanci v České republice, Dánsku, Velké Británii a Francii. V Čechách Sipral dodával komplexní opláštění např. pro Quadrio a Florentinum (Cigler Marani Architects) nebo Main Point Karlín (DaM). Mezi zahraniční projekty společnosti patří mj. Fondation Louis Vuitton v Paříži (Frank Gehry) nebo kodaňská spalovna odpadu Amager Bakke (BIG).

Matt Cartwright je jedním ze zakládajících ředitelů Twelve Architects & Masterplanners, architektonické kanceláře se sídlem v Londýně. V jejím portfoliu se nachází široké spektrum projektů od urbanismu po rezidenční stavby.

Další podrobnosti o projektu zde a zde.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 15. 3. 2016
  • zdroj: * Tisková zpráva

Klíčová slova:

přednáška

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři