Události /

V GAB začíná výstava Altwasser (Na cestě domů)

Galerie Architektury Brno uvádí architektonickou prezentaci projektů vertikálního ateliéru Jana Mléčky a jeho studentů Fakulty architektury VUT v Brně. Výstava zkoumá pohraničí republiky jako krajinu s přerušenou kontinuitou lidských vztahů, pozastaveným rozvojem a nastiňuje potenciál její přeměny v prosperující území. Je tento návod ukrytý v stoletími prověřené zkušenosti?

EARCH.CZ , 15. 6. 2016

Kdy: 16. června – 10. července 2016Kde: Galerie Architektury Brno, Starobrněnská 18, Brno

Událost na Facebooku.

V rámci Sudet se archetypálně vyskytuje několik krajinných aspektů. Přesouváme se na území vojenského újezdu Libavá, který svojí diverzitou dává příležitost s nimi pracovat. Poddolované území, vysídlené oblasti, stopa vzdělanosti a kultury, přírodní specifika. Projekt nabízí 20 vzájemně závislých řešení, které svojí rozmanitou mírkou řeší území od úrovně krajiny až po úroveň obydlí. Cílem projektu je najít vhodné řešení na dosídlení a obnovení krajiny na Libavé, které se dají aplikovat na území celých Sudet ale i v celé Evropě. Libavá je demo verze znovu osídlení krajiny Sudet.

Autorský tým: Andrej Drgala, Michaela Domiňáková, Adam Hudec, Lukáš Karaba, Natálie Karásková, Roman Kekel, Adéla Kyselová, Tatiana Kobyliaková, Lenka Levíčková, Jan Mléčka, Mária Mušková, Alena Nekolná, Jan Schleider, Marek Svoboda, Petra Šebová, Krystína Uhrová, Martin Valíček, Hana Valíčková, Jan Urbášek, Paulína Závacká, Tereza Zvolská, Ondřej Žvak

Kurátoři výstavy: Garbiel Kurtis, Martin Enev

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 15. 6. 2016
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři