Události /

V Ostravě představí své dílo přední designéři a architekti

Po deváté představí Ostravě projekt PechaKucha Night to nejlepší ze současné scény. Design, architektura, fotografie či móda, na „peča kuča“ se rozdíly mezi obory i generacemi stírají, což dokazují plné sály takových míst jako je kino Vesmír, Důl Michal nebo Nová radnice.

EARCH.CZ , 11. 10. 2012

V sobotu 13. října zaplní PechaKucha Night prostor ještě neobvyklejší - Evangelický Kristův kostel. „Pokaždé nové místo konání, pokaždé překvapit a inspirovat, to jsou základy, na kterých stavíme ostravskou PechaKucha Night. Jsme vděční za příležitost přenést jedinečnou atmosféru našich večerů do evangelického kostela a ukázat toto místo v novém světle, pozměněném kontextu,“ vyjadřuje se Martin Lindovský, jeden z organizátorů, k netradičnímu prostoru. „Bude zachována i nedílná součást konceptu PechaKucha Night – afterparty s DJ Formou, který bude hrát přímo pod oltářem. Takovou příležitost si prostě nesmíte nechat ujít,“ dodává Lindovský.

Koncept PechaKucha Night pochází z Japonska, odkud se licencemi rozšířil do více než 500 měst po celém světě. Jednotliví umělci představují své dílo v krátkých prezentacích a, protože jich během jednoho večera vystoupí zhruba desítka z nejrůznějších oborů, každý divák si najde to svoje. Mezi první potvrzená jména patří tentokrát Lukáš Veverka, motion designer, bývalý artdirektor ČT4 sport, nebo Rostislav Koryčánek, především ředitel Domu umění města Brna, ale také vydavatel časopisu Era21 a pořadatel mnoha diskuzí o architektuře a současném umění. K těmto dvěma jménům slibují organizátoři připojit osm dalších inspirativních osobností.

Projekt má za cíl účastníky seznamovat nejen se zajímavými nápady a díly, ale také mezi sebou. Součástí programu večera je proto neformální afterparty, kde se můžou diváci osobně setkat a diskutovat s prezentujícími a organizátory. Akce začíná v půl sedmé, samotné prezentace pak přesně 20:20.

Vstup na večer je zdarma, kvůli velkému zájmu je však nutné mít vstupenku. Vstupenky budou k dostání v pondělí od 15:00 v kavárnách La Petite Conversation na Chelčického ulici, Daniel na ulici Žerotínova nebo klubu Vrtule v areálu VŠB.

Informace o samotné akci, o hostech i fotografie z minulých PechaKucha Nights se dají nalézt na facebookových stránkách akce http://facebook.com/PechaKuchaNight nebo na oficiálních webových stránkách http://www.pkno.cz.

Klíčová slova:

Ostrava Pecha Kucha night

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři