Letná sobě!

Pondělí, 18. Duben 2011 - 3:46
| Napsal:

Architektonická iniciativa Letná sobě! pořádá sérii veřejných diskuzí a architektonických procházek věnovaných budoucnosti této čtvrti.

Architektonická iniciativa Letná sobě! se zabývá smysluplným architektonickým rozvojem Letné. Sdružuje odborníky, architekty a historiky umění, kteří na Letné žijí nebo k ní mají vztah.

„V poslední době se kolem Letné objevila spousta projektů, ale žádný z nich ji neřeší komplexně. Letná totiž není jenom pláň, ale taky čtvrť. A stačí málo, aby se nezvratně a negativně proměnila. Nezačneme-li se jí zabývat teď, může se snadno stát, že za deset let se nebude čím zabývat,“ vysvětluje historik architektury Richard Biegel důvody, které vedly k založení sdružení.

Iniciativa se snaží pojmenovat problémy, kterým Letná čelí a prostřednictvím veřejných diskuzí otevřít cestu k jejich řešení. Diskuze se budou zabývat celkem deseti tématy, která určují tvář Letné – Veřejný prostor, Zmizí z Letné tranzitní doprava po dostavbě tunelu Blanka?, Staré Holešovice, Prostor nádraží Praha – Bubny, Letenská pláň a letenské sady, Železnice ve Stromovce, Výstaviště, Vltavská, Volná prostranství nebo stavební parcely?, Architektonické památky a jejich budoucnost. Iniciativa si klade za cíl odhalit i skryté stránky Letné – proto jsou pro návštěvníky připraveny rovněž architektonické procházky zkoumající minulost Letné a řada nedělních pikniků pořádaných na neobvyklých místech. Pokud máte zájem o architekturu a dobrodružného ducha, neváhejte se zúčastnit!

Více informací, včetně programu diskuzí, architektonických procházek a pikniků, naleznete na www.letnasobe.cz.