Město pod pokličkou: Mezioborová konference o veřejných prostranstvích

Datum konání: 30.05.2013, 09:30 - 17:00

Úterý, 14. Květen 2013 - 12:08
| Napsal:

Co je kvalita života ve městě? Jakou roli v ní hraje veřejný prostor? Jak proměňovat naše města, čtvrti, náměstí a ulice? Co je úkolem našich radních? Co můžeme pro příjemná města udělat sami?

Pro všechny, kteří se teoreticky i prakticky zabývají tématem veřejného prostoru, připravila Nadace Partnerství mezioborovou konferenci Město pod pokličkou. Uskuteční se ve čtvrtek 30. května v Brně v novém vzdělávacím centru Otevřená zahrada.

Různé pohledy, diskuze a inspirace. Tak by se daly shrnout hlavní pilíře další konference o veřejných prostorech, kterou na konec května chystá Nadace Partnerství. „Pozvání přijala šestice přednášejících, kteří budou reprezentovat šest různých pohledů: sociologický, ekonomický, architektonický a urbanistický, environmentální, aktivistický a také pohled obecního úřadu,“ uvádí Ing. arch. Robert Sedlák z Nadace Partnerství. Nebude chybět ani diskuzní formát World café.

Na konferenci vystoupí Lucie Galčanová (FSS MU), architekt Martin Kloda, developer Tomáš Ctibor, Jan Sponar (ÚMČ Brno-Nový Lískovec), Jan Labohý (Ekologický institut Veronica) a Milota Sidorová, organizátorka festivalu reSITE.

Kapacita je omezená na 50 míst.

Konferenci pořádá Nadace Partnerství, koná se na adrese Údolní 33, Brno.

Více informací zde.

Klíčová slova: