Soutěž na muzeum moderního umění v Buenos Aires: čestná uznání - část 1

Čtvrtek, 9. Srpen 2012 - 2:00
| Napsal:

Dne 20. července byly zveřejněny výsledky ideové soutěže na muzeum moderního umění pro Buenos Aires. Zúčastnili se i zástupci z Čech a na našich stránkách si budete moci v příštích dnech postupně prohlédnout celkem 11 soutěžních návrhů. Dnes začínáme čtveřicí projektů, které obdržely čestné uznání. Autory jsou týmy z Číny, Německa a dva z Francie.

Fotoalbum: 

Zadání

Muzeum současného umění je především prostorem pro výstavování umění, většinou vizuálního. Obrazy a sochy jsou nejčastěji vystavovanými objekty, přesto jsou pravidelně předváděny i jiné druhy jako kresby, koláže, fotografie a instalace dalších aktivit, ze kterých jmenujme alespoň performance, land art, web art.

Současné moderní umění může být široce definováno jako umění, produkované právě teď v tomto čase, anebo po II. světové válce.

Buenos Aires je hlavním městem Argentiny a leží na západním břehu estuáru Río de la Plata. Má přibližně 13 milionů obyvatel, čímž se řadí k největším městům Jižní Ameriky. Je to kosmopolitní metropole, známá pro svůj bohatý kulturní život a je považována za hlavní město tanga.

Význam důležitého ekonomického centra způsobil různorodost stylů místní architektury, která městu propůjčuje jedinečnou krásu.

Cílem soutěže bylo vytvoření nového muzea současného umění přímo v srdci města Buenos Aires návrhem budovy, která by respektovala současné tendence navrhování a zároveň by citlivě reagovala na své okolí. Podmínkou bylo i zohlednění trvalé udržitelnosti stavby a jejího dopadu na životní prostředí.

Čestná uznání

Tým z Číny:
druh týmu - architekti
- Xiaodi Yang
- Wanyu He
- Yujun Yin

Tým z Německa:
druh týmu - studenti
- Tim Erdmann
- Lisa Biesenack

Tým z Francie:
druh týmu - architekti/studenti
- Benoît Chantelou
- Thomas Landemaine
- Nuno da Silva
- Louis Destombes

Tým z Francie:
druh týmu - architekti
- Pauline Cabouret
- Caroline Delolmo

Klíčová slova: