Trutnov chce být lepším městem

Datum konání: 31.08.2016 (Celý den)

Pondělí, 30. Květen 2016 - 16:40
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

Zveme všechny architekty, studenty a umělce k účasti na Městských zásazích Trutnov 2016. Městské zásahy jsou otevřeným projektem, který vznikl v roce 2007 v bratislavském ateliéru Vallo Sadovský. Po velkém úspěchu v Bratislavě byl projekt reprízován v Praze, v Brně, v Jablonci nad Nisou, Kladně a dalších městech. A nyní také v Trutnově.

Městské zásahy Trutnov 2016 - foto © Miloš Šálek

Městské zásahy Trutnov 2016 – NÁPADY PRO LEPŠÍ MĚSTO

Oslovujeme architekty, umělce, studenty i obyvatele, aby se zamysleli nad stávajícím fungováním veřejného prostoru. Naším společným cílem je najít problematická místa a navrhnout koncept řešení, který by mohl daný prostor zkultivovat a zpříjemnit tak obyvatelům jejich každodenní život. Autoři vytvářejí své návrhy bez nároku na honorář. „Není to architektura zadarmo, ale je to architektura jako dar městu,“ říká spoluautor ideje Městských zásahů architekt Matúš Vallo. Věříme, že tento formát je možné uskutečnit i v našem menším městě a citelně tak zvýšit zájem jeho obyvatel o veřejný prostor a architekturu obecně.

JAK SE MŮŽETE ZAPOJIT?

Pošlete nám do 31. srpna 2016 svůj „zásah“.

Veškeré zásahy budou od října minimálně po dobu jednoho měsíce vystaveny v centru Trutnova, uvedeny v souhrnném katalogu a na webu. Budou rovněž prezentovány vedení města s doporučením konkrétních děl k realizaci. Na základě nasbíraných podnětů budou specifikována kritická místa, pro která doporučíme vypsání architektonických soutěží.

Na žádost vám poskytneme dostupné podklady nebo se můžete obrátit přímo na pana Marka Hlízu z Odboru rozvoje města (E: hliza [at] trutnov.cz).

Své zásahy (návrhy) posílejte prosím ve formátu A1 (maximálně 2 panely A1 na jeden zásah). Layout bude včas k dispozici na stránkách.
Zásah nám zašlete elektronicky přímo na e-mail zasahy [at] tuarch.cz, prostřednictvím úschovny nebo WeTransfer na tutéž adresu.

Pořádá TUarch, z. s. (E: info [at] tuarch.cz, T: +420 776 760 280)
Projekt se může uskutečnit díky podpoře města Trutnov.