ZDENĚK LUKEŠ - Přednášky, vycházky - jaro 2016

Středa, 9. Březen 2016 - 0:00
| Napsal:

Po čase zase přináším přehled mých akcí v předjaří a na jaře letošního roku.

Josef Gočár, sgrafitové domy - foto © archiv autora
Fotoalbum: 

Ve čtvrtek 10. března budu od 17 hodin přednášet o letošním jubilantu architektu Kamilu Roškotovi ve vlašimském domě sourozenců Roškotových (Palackého náměstí 65).

V sobotu 19. března budu od 15 hodin v Městské knihovně na Mariánském náměstí povídat o tvůrci jedné stavby na pražském Rašínově nábřeží, architektu Františku Roithovi.

V úterý 22. března v 18 hodin připomenu v Trmalově vile ve Strašnicích dílo Josefa Gočára.

Rovněž v úterý 5. dubna od 18:30 představím v břevnovském Kaštanu Pražské obchodní paláce.

Ve čtvrtek 7. dubna od 17 hodin v kinosále NTM vypukne Slovinský večer pod záštitou ambasády Slovinské republiky. Připomenut bude Plečnik, ale také další Slovinci, kteří pracovali v Čechách, a naopak Češi, kteří působili v Ljubljaně. A taky nejnovější slovinská architektura, kterou představí špičkoví projektanti Matija Bevk a Vasa J. Perović. A bude i příležitost ochutnat slovinská vína!

Rovněž ve čtvrtek 14. dubna v 17 hodin nás čeká přednáška Pražský hrad po Plečnikovi v tiskovém středisku PH (Šípkův vstup na II. nádvoří).

Další čtvrtek 21. dubna od 19 hodin mám v Grand Café Orient přednášku O moderní architektuře Vršovic, Strašnic, Nuslí, Michle, Krče, Podolí, Braníka a dalších pražských čtvrtí na jihovýchodě metropole.

V úterý 3. května od 18:30 jsou na programu v Kaštanu Pražské administrativní paláce.

Ve čtvrtek 5. května budu v Drechslerově domku (kubistická stavba Pavla Janáka v Pelhřimově) hovořit O Janákovi a kubismu, jak jinak. Hodina ještě není určena.

Ve čtvrtek 19. května od 17 hodin budu mít komentovanou prohlídku výstavy soch Jaroslava Róny v liberecké galerii v budově býv. Lázní.

Konečně v pátek 20. května přednáším po roce v Galerii výtvarných umění v Karlových Varech na téma Janák – Gočár.

A ještě upozorňuji na červnový zájezd do Vídně opět s cestovní kanceláří JL tour, samozřejmě po architektuře O. Wagnera, J. Plečnika, J. Hoffmanna, J. M. Olbricha, J. Kotěry, A. Loose a dalších.

A ovšem bude i nějaká ta sobotní Psí vycházka...