Edit! zrekonstruovali bistro na Nové radnici vybavené českým nábytkem

Čtvrtek, 22. Březen 2018 - 0:05
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

Na konci února se v Nové radnici na Mariánském náměstí v Praze otevřelo zrekonstruované bistro. Za jeho renovací stojí edit! architekti, kteří jej navrhli jako světlý prostor otevřený všem. Interiér respektuje kontext významné historické budovy a je vybaven nábytkem českých výrobců. Úpravy trvaly 6 měsíců, podnik nadále funguje pod názvem Bistro na Nové radnici a pracují v něm lidé se zdravotním postižením.

Bistro na Nové radnici, edit! © edit! archiv
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Ivan Boroš, Vítězslav Danda, Juraj Calaj
Ateliér Edit!
Zodpovědný projektant
Stavebník Magistrát hl. m. Prahy
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha
Ulice, číslo Mariánské náměstí
Datum realizace 2018
Užitná plocha 100.00m2

„Interiér nového bistra na pražském magistrátu je navržen jako světlý, čistý a otevřený prostor, který respektuje kontext významné historické budovy. Základní použité materiály jsou přírodního charakteru s důrazem na využití tradičních technologií a stavebních postupů. Práce s jemným ornamentem, který nenápadně lemuje zóny výdeje a sezení, odkazuje na řemeslnou zručnost a komplexní pojetí interiérů celého objektu,“ vysvětluje architekt Vítězslav Danda ze studia edit!.

Architekti navrhli renovaci veřejně přístupné části, tedy výdeje a sezení. V interiéru pracují s keramickou mozaikou, která lemováním akcentuje jednotlivé výklenky pro sezení a pro výdej. Lemování se propisuje i do podlahy ze světlého terazza. Vybavení tvoří židle českého výrobce TON, stoly z bílého mramoru s litinovými podnožemi, lavice a pult v přední části bistra jsou truhlářské výrobky z přírodního dubu.

Bistro na Nové radnici je otevřené od pondělí do pátku nejen pro zaměstnance Magistrátu hl. m. Prahy, ale také veřejnosti. Zaměstnávat bude i lidi se zdravotním postižením, které chce přirozeně integrovat do sociálního života, z něhož jsou bohužel často vylučováni.