Kancelář, která perfektně zapadne

Pátek, 1. Září 2017 - 0:08
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Několik zchátralých budov muselo ustoupit moderní administrativní budově s malým dvorkem. Střed Londýna je tak obohacen o budovu s pravidelným rastrem, vlastním nádvořím a přístupovou uličkou.

40 Chancery Lane, Bennetts Associates, Londýn, Foto: © Allan Crow
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér Bennetts Associates
Světadíl Evropa
Země Velká Británie
Město Londýn
Ulice, číslo 40 Chancery Lane
Užitná plocha 13 156.00m2
Poznámka

Foto: © Allan Crow

Stavba decentně čerpá z genia loci místa a respektuje stávající charakter čtvrti. Má malé veřejné nádvoří, které v této hustě zastavěné lokalitě slouží nejen zaměstnancům, ale i místním. Vítané prostranství městu poskytuje tolik žádanou zeleň a nabízí poklidné místo k sezení.

Elegantní průčelí s pevným rytmem je obloženo travertinem. Architekti také pracovali s měřítkem a budovu opticky zmenšovali, díky čemuž více sedí do uliční čáry. Spolu s dalšími domy působí blok kompaktně, zároveň se novostavba na ostatní budovy zbytečně nelepí a nechává kolemjdoucím dostatečný prostor. Fasáda se dovnitř bloku a k úzké uličce, která parcelu lemuje, více otevírá. Tímto směrem jsou orientovány převážně zasedací místnosti, soukromé kanceláře a společné prostory.

Vstupní prostor zdobí nástěnné rýhy navržené Susann Heron. Celkově se jedná o důkladně zvážený koncept, který reaguje na komplexní povahu místa a nenarušuje jeho homogenitu. Velkým kladem je veřejně přístupné nádvoří a elegantní design fasády. Provoz budovy je energeticky šetrný k životnímu prostředí.