Letecký pokojík pro malé kluky

Čtvrtek, 17. Srpen 2017 - 0:00
| Napsal:

Když se ze dvou malých dětí stali kluci, kteří pro svůj další rozvoj potřebovali místo na hraní, řádění, spaní a vyplňování slabikáře, ukázala se přeměna dětského pokojíku v podkroví rodinného domu jako nezbytnost.

Dětský pokoj v leteckém stylu, Archonaut, Foto: © Pavel Tománek
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Jan Lorenc
Ateliér Archonaut
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 15 - Hostivař
Datum projektu 2016
Materiál
Poznámka

Foto: © Pavel Tománek

Přáním klienta bylo, aby jim pokoj po rekonstrukci sloužil co nejdelší dobu. Musel být tedy odolný nejen vůči klučičímu dovádění, ale také jejich růstu a měnícím se potřebám. Architekti ze studia  Archonaut vytvořili světlý a vzdušný prostor v minimalistickém stylu. Hlavním motivem bylo letectvo, nespíš aby kluci nezapomínali vyrůstat s tím, že i jejich sny se mohou vyplnit, a to třeba právě v oblacích. Nic jim tak nepomůže v rozletu více než přes dva a půl metru vysoký raketoplán.

Prostorově limitovaný prostor podkrovního pokojíku si vynutil návrh atypického nábytku. V místnosti se nachází dvě postele, z nichž jedna je vyvýšená. Volný prostor pod ní může být využit jak pro další matraci na jednorázové přespání, tak jako ideální místo pro stavění bunkrů z polštářů, peřin, dek a prostěradel. A v pokročilejším věku, až mladíky takové hry omrzí, se pod postel dají umístit skladovací nábytkové kontejnery.

Speciálně pro kluky byl navržen i lustr – ten má designové stínidlo ve tvaru stíhacího letounu z překližky. Pokoj zdobí ještě grafika z řezané černé samolepky, znázorňující startující raketoplán.