Maringotka se stylem

Čtvrtek, 29. Září 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Bydlení v maringotce se zrovna běžně nespojuje s komfortem. Architektky ze Studia Schwestern však dokázaly přetvořit jednu takovou na komfortní a stylový prostor pro přechodné bydlení majitelů, kteří si tak mohou bezstarostně užívat pobyt v krajině pod lipnickým hradem.

Studio Schwestern, Maringotka pod Lipnicí – foto © archiv autorek
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Monika Čermáková, Iveta Čermáková
Ateliér Studio Schwestern
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Řečice
PSČ 396 01
Datum projektu 2014
Datum realizace 2016
Užitná plocha 17.50m2

Představujeme projekt ze série Family&Friends. Narozeninový dárek z vozového parku cirkusáckého klanu Berousků dostal otec k 50. narozeninám od rodiny a přátel. Záměrně byla pořízena maringotka před rekonstrukcí, aby oslavenec osvěžil své truhlářské vzdělání a mohl dvě léta strávit manuální činností.

Opláštění maringotky a téměř všechna okna byla zachována. S ohledem na umístění na svažitý pozemek s výhledem na hrad Lipnice bylo jedno boční okno zvětšeno na velké posuvné prosklené dveře, které lze otevřít a propojit tak vnitřní prostor s venkovní stupňovitou platformou a užívat si výhled do krajiny.

Maringotka je dlouhá 7 metrů a široká téměř 2,5 metru. Původní vstupní prostor s dveřmi byl přeměněn na koupelnu. Zeď a podlaha v koupelně je z voděodolné překližky. Jedna stěna je zdobena ručně malovaným dekorem. V otevřeném obytném prostoru jsou kamna s posezením, kuchyňský kout a velká postel, pod kterou jsou police a velký úložný prostor.

Na vnitřní obložení a vestavěný nábytek je použita přírodní překližka. Podlaha je ze starých recyklovaných prken, které byly opatřeny transparentním lakem s šedým tónováním.