Nové kanceláře digitální agentury od studia COSMO odráží industriální dědictví Zlína a skandinávský styl

Úterý, 25. Srpen 2020 - 17:23
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Pražské architektonické studio COSMO navrhlo v centru Zlína nové kanceláře digitální agentury Madeo, jejichž řešení reflektuje industriální prostředí města ve spojení se skandinávskými vlivy. Kanceláře zabírají dvě patra dlouhého a úzkého půdorysu domu, do kterých architekti navrhli jak open-space prostory, tak i intimnější samostatné místnosti. Jádrem pracovního prostoru se stal ocelový bar, odkud vede přímý vstup na střešní terasu.

Kanceláře Madeo, Studio COSMO © Lukáš Pelech
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér Studio COSMO
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Zlín
Datum realizace 2018

Kanceláře digitální agentury Madeo se nachází v centru Baťova Zlína. Industriální prostředí Zlína ve spojení se skandinávskými vazbami firmy nám byly inspirací při tvorbě kanceláří, které podporují spolupráci zaměstnanců a zároveň poskytují dostatek relaxačních prostor. Barevnost a nálada interiéru navazují na temnou vizuální identitu klienta. Materialita je inspirovaná kovovou fasádou domu, ve kterém sídlí.

Kanceláře Madeo, Studio COSMO © Lukáš Pelech 

V úzkém půdorysu domu jsme pracovali s open-office kancelářemi stejně jako soukromými odhlučněnými místnostmi. Srdce kanceláře tvoří ocelový bar se společenským prostorem a vstupem na velkou střešní terasu s výhledy na Zlín. V obou patrech pracujeme s kovovými příčkami a na míru navrženými detaily.

Madeo obývá dvě patra dlouhého a úzkého půdorysu. Z nevýhody dlouhého průchodu do hlavní části kanceláře jsme společně se schodištěm udělali výrazný propojující prvek obou pater.

Kanceláře Madeo, Studio COSMO © Lukáš Pelech

Kanceláře Madeo, Studio COSMO © Lukáš Pelech

Klíčová slova: