Pracovat z bytu

Úterý, 4. Říjen 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Děti, blízkost pracoviště a k tomu ještě vysněná lokalita na bydlení? Občas nejde skloubit všechny požadavky dohromady, nemusí to však být žádná tragédie. Panelákový byt v původním stavu sice nezní zrovna atraktivně, pokud ale k rekonstrukci přizvete architekty, výsledný interiér rozhodně může mít styl.

No Architects, Byt s pracovnou – foto © Tomáš Brabec
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Jakub Filip Novák, Daniela Nováková Baráčková
Ateliér No Architects
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha
Datum projektu 2011
Datum realizace 2011
Užitná plocha 80.00m2
Poznámka

Foto © Tomáš Brabec

Vzdělaní a podnikaví klienti potřebovali na určité životní období realizovat bydlení s dětmi v momentálně preferované lokalitě. Vhodný byt, jen několik desítek metrů od jejich každodenních cílů, se nacházel v klasickém panelovém domě s typizovanou dispozicí, která prodělala celkovou proměnu.

Původní stavební program z dob centrálního hospodářství nepočítal s individuálními požadavky plynoucími z volného pracovního trhu. Částečně živit rodinu nebo řídit firmu z pracovny ve vlastním bytě, byla na rýsovacích prknech normalizačních architektů sídlišť utopie.

Jenže přesně takovou utopii naši klienti potřebovali. Výsledkem byla zásadní reorganizace provozu bytu a jí přizpůsobený interiér. Samozřejmostí je i samostatná šatna pro ložnici a takový dětský pokoj, aby se děti na stěhování do nového mohly těšit.