Showroom s ateliéry

Pondělí, 30. Listopad 2015 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Showroom. v Klimentské ulici v centru Prahy je v českém prostředí zcela unikátní kolaborativní projekt, který propojuje sedm mladých českých i zahraničních designérů různých módních odvětví.

Zuzana Hartlová, Showroom. - foto © archiv autorky
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Zuzana Hartlová
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 1 - Nové Město
Ulice, číslo Klimentská 1552/3
PSČ 110 00
Datum projektu 2014
Datum realizace 2015
Užitná plocha 85.00m2

Showroom. vznikl jako malá platforma designu, místo setkávání s lidmi nadšenými českou autorskou módou, ale jednoduše i jako základna designérů samotných. V Showroomu. se vedle prodejní galerie nacházejí i otevřené ateliéry. Návštěvník tu získává jedinečnou příležitost nahlédnout pod pokličku tvorby několika zdejších autorů. Práci celého designérského týmu prezentuje v Showroomu. každý prodejní den jeden z vystavujících.

„Naše uskupení nevzniklo ze známosti. Navzájem jsme se hledali tak, aby se naše práce doplňovala a měla podobná východiska, čisté pojetí. Chtěli jsme návštěvníkovi nabídnout různorodý, ale zároveň jednotný celek,“ objasňuje koncept jeho zakladatelka Zuzana Hartlová.

Soolista, Klára Šípková, PBG, Monada, Jara Design, Eiri a Diána Polgár. Designéři prezentující se na jednom místě pod heslem „My jsme Showroom.

Propojení, komunikace, spolupráce. Ideály projektu se přenesly v hlavní motiv návrhu vzdušného interiéru.

Showroom. vzniká v prostorech bytu školníka bývalé obchodní akademie v Klimentské ulici 3 na Novém Městě, v interiérech hrubě devastovaných po předešlá desetiletí výrobním procesem, od provozu tiskáren až po potravinářskou úpravnu. Téměř rok trvající práce očišťují prostory od nánosů někdejších služeb. V interiéru zůstává pouze nosná konstrukce zdí - příčky, přístavky a další členění mizí. Prostor zdůrazňuje lehkost a pocit svobody.

Nepřerušovaná černá linka, prostupující napříč prostorem galerie, se stává dominantou interiéru a symbolicky propojuje designéry Showroomu. v jeden celek. Linku tvoří křehká ocelová konstrukce. Ta umožňuje vystavení produktů jednotlivých designérů a přizpůsobuje se jejich individuálním potřebám. Barový pult doplňuje interiér o místo komunikace se zákazníkem.
Uspořádání interiéru umožňuje stálé optické propojení mezi ateliéry a galerií a příchozím tak přináší jedinečný zážitek z návštěvy místa, kde se design nejen prezentuje, ale i tvoří.