V sousedství Jurkovičových staveb navrhl Kamil Mrva výstupní stanici lanové dráhy

Středa, 21. Listopad 2018 - 13:12
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Výstupní stanice lanové dráhy na Pustevnách získala novou podobu. Stojí za ní architekt Kamil Mrva, který navrhl jednoduchý objekt bohatě se otevírající okolní přírodě. Dvoupodlažní objekt nyní kromě jako výstup z lanovky slouží také jako turistické infocentrum či restaurace, nabízející svým hostům panoramatický výhled do beskydské krajiny.

Výstupní stanice lanové dráhy na Pustevnách, Kamil Mrva Architects © Studio Toast
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Kamil Mrva, Václav Kocián
Ateliér Kamil Mrva Architects
Spolupracovníci Jan Stuchlík, Martin Vymetálek
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Datum projektu 2015
Datum realizace 2017
Zastavěná plocha 485.00m2

Výstupní stanice lanové dráhy se nachází na Pustevnách, které jsou hojně navštěvovaným turistickým cílem a výchozím bodem pro výlety po hřebenu Beskyd. A také v těsném  sousedství Libušína a Maměnky, legendárních staveb od Dušana Jurkoviče.

Uspořádání domu je dáno jeho provozem, při výstupu z lanovky návštěvníky navede ocelová lávka do průchodu domem s přístupem do infocentra se suvenýry a do otevřené restaurace, která nabízí široký panoramatický výhled. V suterénu je pak veškeré zázemí.

Spodní patro je betonové s venkovním kamenným obkladem a betonovým stropem. Restauraci výše ohraničují dřevěné rámy s prosklenými stěnami zastřešené krovem z lepených vazníků.