Vyladěný krkonošský apartmán

Čtvrtek, 12. Květen 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

To se takhle sejdou investoři s architekty a vznikne nadstandardní výsledek. Koneckonců to bylo i součástí zadání, takže nepřekvapí, že za výsledkem je patrná intenzivní vzájemná spolupráce, která vyústila třeba i v detaily vyladěné od A až do Z.

I. D. Arch, Rekreační apartmán Krkonoše - foto © archiv autorů
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Ivana Dombková, Rostislav Černík
Ateliér I. D. Arch
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Špindlerův Mlýn
Ulice, číslo Špindlerův Mlýn 331
PSČ 543 51
Datum realizace 2016

Nedávno dokončený byt v novém developerském projektu v překrásném prostředí Krkonoš. Nově postavený komplex je z vnějšího pohledu zdařilý, členitý, ve dřevě a kameni provedený celek.

Majitelé nechtěli standard (dispozice, povrchy, zařízení), který developer v interiéru nabízel. Koupili tedy jen prázdný prostor budoucího bytu. Na nás se obrátili s těmito „čtyřmi“ obvodovými stěnami.

Vytvořili jsme dispozici zahrnující všechny funkce, které si majitelé přáli: velký společný denní prostor s vařením, stolováním, posezení s TV a výhledem do krajiny, knihovnu, pracovní kout, ložnici rodičů a pokoj dětí, dvě koupelny, saunu, která je opticky součástí denního prostoru a funkčně je propojena s koupelnou, dostatek úložných prostor, atd.

Protože jsme prostor společně „budovali“ (nejprve na papíře, poté i fakticky) od samého počátku, zahrnovala naše postupně vznikající dokumentace na milimetry přesně nejen stavební přípravu, vývody vody, odpadů a elektroinstalaci, ale postupně i nejmenší detaily v provedení dlažeb, skleněných i kovových prvků, dveří i veškerého nábytku.

Naši klienti si přáli moderní a útulný rekreační apartmán, vytvořený z přírodních materiálů v kombinaci s odolnými povrchy, navíc řešený do posledního detailu.

Tento prostor užívají jako svůj druhý domov. Jsme přesvědčeni, že se v jeho řešení odráží jejich osobnosti.

Klíčová slova: