Fasády rodinných domů s designem dřeva a cihlového zdiva

Středa, 12. Září 2012 - 2:00
| Napsal:
V současných stavebních trendech jsou při dokončování fasád s oblibou používány jako doplňkové nebo základní prvky přírodní materiály jako je kámen, dřevo a kov. Tyto materiály se však často ukazují jako velmi drahé, těžko transportovatelné a obtížně zpracovatelné.

A tak podle vzhledu kamene, dřeva a kovu připravily laboratoře společnosti Henkel nové omítky a fasádní nátěry Ceresit Visage, které na domě vypadají jako skutečný kámen, dřevo nebo kov a které jsou reprezentantem větší variability při výběru barevných odstínů.

RD Pržno

Po úspěšných realizacích fasád bytových domů a dalších objektů se začínají objevovat na českém trhu i první omítky Ceresit VISAGE i na rodinných domech. Omítku s designem dřeva si vybral na fasádu prvního nadzemního podlaží i investor rodinného domu v Pržně. Pro docílení požadovaného motivu dřeva bylo nutné kombinovat dva produkty z nové řady VISAGE. Jedním je minerální tenkovrstvá omítka pro tvorbu struktury dřeva, která vytváří autentickou kresbu dřeva, druhým je impregnační nátěr v barvě dřeva, vytvářející konečný odstín. Henkel nabízí až šest různých druhů barev pro vytvoření požadovaného vzhledu omítky, na domě v obci Pržno byl použit odstín Bengal teak.

RD Horoušánky

Tenkovrstvá designová akrylátová omítka pro tvorbu struktury „cihlového zdiva“ nebo „přírodního kamene“ Ceresit CT 60 (0,5) mm pokrývá 280 m2 fasády rodinného domu v Horoušánkách. Tato omítka je dostupná ve 12 odstínech VISAGE i v plné škále
barev Ceresit Colours of Nature®, majitelé domu si vybrali z odstínů VISAGE cihlově červený odstín Vienna Bordó, motiv cihel vytvořila šablona London Brick.

Nové omítky Ceresit Visage jsou určeny pro interiér i exteriér a to jako součást certifikovaného zateplovacího systému nebo pro použití na tradičních fasádách bez dodatečné tepelné izolace. Jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, plísním, řasám a houbám. Všechny omítky a fasádní nátěry Ceresit obsahují originální recepturu BioProtect® firmy Henkel, která díky aktivním biocidním látkám v mikrokapslích zajišťuje dlouhodobou ochranu fasády. Omítky a fasádní nátěry pod značkou Ceresit mají dlouhodobou barevnou stálost. Dále disponují antistatickou vlastností díky Anti Dirt Pick-up efektu, který chrání fasádu před nadměrným usazováním nečistot z okolí. Společnost Henkel tak využívá své více než 35ti leté zkušenosti v oblasti zateplování budov a udává současné trendy ve fasádách domů.

Více informací naleznete na www.ceretherm.cz.

Článek vznikl za podpory společnosti Ceresit.

 

 

Klíčová slova: