Frank Barkow | Cutting, Casting, Stacking, Bending

Čtvrtek, 1. Listopad 2007 - 7:42
| Napsal:
Vyvrcholení zimního cyklu přednášek Digitální architekt [07] se nezedržitelně blíží. Již za týden, ve čtvrtek 8. listopadu 2007, navštíví Prahu americký architekt Frank Barkow působící v Německu, kde se svojí kolegyní Regine Leibinger založili v roce 1993 ateliér Barkow Leibinger Architects.


Berlínská dvojice Frank Barkow a Regine Leibinger o sobě dali vědět světu „digitální architektury“ v roce 2005 výrazným úspěchem na bienále v Miami s podtitulem Possible Futures. V jejich třech finálových projektech se vesměs spojoval racionalismus s parametrickým designem a s využitím CAD/CAM technologií výroby.

Hlavně současná tvorba atelieru Barkow-Leibinger ukazuje, jak lze obohatit tradiční modernistickou architekturu střední Evropy o nový, digitální rozměr. Takto doširoka rozkročený postoj k architektuře může pramenit z dlouholetého působení obou partnerů na prestižních zámořských i evropských univerzitách. Možná ale předbíháme otázky a odpovědi, které snad zazní na listopadové přednášce Franka Barkowa.čtvrtek 8. listopadu 2007
18:30 hod


Frank Barkow
Cutting, Casting, Stacking, Bending


Ekotechnické museum
Stará kanalisační čistírna
Papírenská 6, Praha 6 - Bubeneč

on-line registrace na přednášku

Světlo a stín v architektuřePřednáška není jen vyvrcholením podzimních přednášek Digitální architekt [07], ale současně slavnostním zakončením třídenního programu pro architekty a projektanty v prostorách Ekotechnického muzea, kde se uskuteční semináře, přednášky a workshopy firem, které do stavebnictví přinášejí nové výrobky či technologie.

on-line registrace na semináře

Chcete tisknout "aťák" zadarmo?Stalo se již zvykem, že v zimním semestru nabízí Digitální architekt nějaké ty výhody pro své posluchače. Tentokrát je tu opět akce s podtitulem "Tiskněte aťák zadarmo!". Ve zkratce to znamená, že kdo z posluchačů vysokých škol zaměřených na architekturu bude navštěvovat pravidelně přednášky dA v zimním semestru získá možnost vytisknout si svůj semestrální projekt zdarma. A to není jistě k zahození!
Stále máte možnost se registrovat!I když se Vám podařilo zmeškat první přednášku, tak nemusíte zoufat. Každá návštěvy dA přednášky pro Vás představuje možnost vytisknout si u Copy General jeden výkres formátu A0 nebo 2x vykres A1 (nebo 4x formát A2). Ve výsledku to znamená, že za každou návštěvu přednášky získáváte kredit na tisk. Pokud tedy například jednu z dA přednášek propásnete nemusíte zoufat, neboť stále máte možnost vytisknout si u Copy General 4 formáty A0 nebo odpovídající množství menších výkresových formátů.Aktuální informace:
www.digiarch.cz; info [at] digiarch.cz">info [at] digiarch.cz

Pořádají:
e-architekt.cz, Fakulta architektury ČVUT v Praze

Ve spolupráci:
Česká komora architektů, Nadace české architektury,
Studentská grantová soutěž

Hlavní partneři:
ArchiCAD 10, Autodesk, Copy General, Philips, HUECK HARTMANN

Partneři: Somfy, F2 architekti
Projekt podpořili: NC Computers, PROSTOR
Mediální partneři: Computer Design, Era 21, KONSTRUKCE, Radio1
Internetoví partneři: AVC, STUDENT
Klíčová slova: