Mário Budinský | Architekt vs. CAD

Středa, 29. Listopad 2006 - 8:34
| Napsal:
Cyklus přednášek Digitální architekt [06] letos ještě nekončí! Ačkoliv v podzimní části proběhly už čtyři přednášky, jsou pro posluchače připraveny do Vánoc dvě další. Již 7. prosince od 18:00 bude na Fakultě architektury ČVUT přednášet slovenský architekt Mário Budinský, jehož přednáška nese název Architekt vs. CAD.
Přednáška bude zaměřena na současnou architektonickou tvorbu a práci s CAD programem z hlediska potřeb architekta a reálných nabízených možností dnešních CAD systémů. Zároveň půjde i o zhodnocení uplynulých 20-ti let cesty architekta při navrhování z pohledu výběru optimálního softwarového digitálního nástroje.
 • Bytový komplex
 • Polyfunkční centrum
 • Café gallery
 • Design - nábytek

  Architekt Mário Budinský absolvoval FASTU v Bratislavě. Od konce osmdesátých let využívá při své práci digitální média. V roce 1991 se stává lektorem Autodesk training centra na fakultě, kde vystudoval, o čtyři roky později začíná působit jako externí pedagog počítačové animace na KAT FTF VSMU BA. Stejného roku také zakládá vlastní architektonickou praxi, ve které dostávají velký prostor digitální média. Už od roku 1993 ale pracoval jako kreativní architekt pro různé firmy, například Huma90, Favart, VisualCAE, BMA nebo GFI studio. Architekt má také zkušenosti s 2d a 3d počítačovou animací v oblasti televizní grafiky, scénografii nebo postprodukci reklamy. Centrum jeho zájmu ale v současnosti představuje architektonická tvorba a návrhy interiéru. • Revit
  čtvrtek 7.12.2006, 18:00 hod

  Mário BudinskýArchitekt vs. CAD

  Fakulta architektury ČVUT v Praze
  Thákurova 7, Praha 6 - Dejvice
  Přednášková místnost C 223

  Aktuální informace: www.digiarch.cz; digiarch [at] earchitekt.cz">digiarch [at] earchitekt.cz

  Pořádají: e-architekt.cz, Fakulta architektury ČVUT v Praze

  Ve spolupráci: Velvyslanectví Spojených států amerických, Česká komora architektů, Nadace české architektury

  Hlavní partneři: ArchiCAD, Autodesk, Copy General, Hacker model
  Partneři: Nemetschek, VELUX, Somfy, Philips, Cemex, HUECK HARTMANN
  Projekt podpořili: NC Computers, PROSTOR
  Mediální partneři: Computer Design, Era 21, KONSTRUKCE, Radio1
  Internetoví partneři: AVC, STUDENT

 • Klíčová slova: