Archip zahájil první rok výuky

Datum konání: 03.10.2011 (Celý den)

Čtvrtek, 13. Říjen 2011 - 2:00
| Napsal:

Architectural Institute in Prague (ARCHIP), nová soukromá mezinárodní vysoká škola, zahájil ve Veletržním paláci svůj první akademický rok. Do prvního ročníku se zapsalo více než dvacet studentů – přes polovinu z nich tvoří cizinci. Úvodní týden začal v pondělí 3. října, na Světový den architektury.

Plán na založení soukromé vysoké školy architektury v Praze vznikl před několika lety ve skupině lidí kolem architektů Martina Roubíka (1949–2008) a Reginy Loukotové. V roce 2010 udělilo MŠMT škole státní souhlas a akreditaci bakalářského studijního programu Architektura v anglickém jazyce.

Prostory ARCHIP se nacházejí přímo v přízemí Veletržního paláce, památkově chráněném příkladu funkcionalistické architektury, kde vedení školy slavnostně přivítalo více než dvacítku prvních studentů. Výuku v ateliérech povedou Zdeněk Fránek, Jan Schindler a Jaroslav Wertig, mezi dalšími pedagogy 1. ročníku figurují například Adam Gebrian nebo Osamu Okamura. Večer se studenti i pedagogové zúčastnili akce „Architekti na jedné lodi“, která u příležitosti Světového dne architektury spojila oslavu zahájení akademického roku na ARCHIP s výstavou Přehlídky diplomových prací ČKA a uvedením nového čísla časopisu Era 21.

Studenti prvního ročníku zastupují deset různých zemí ze čtyř kontinentů. Mezinárodnímu charakteru školy odpovídají i její další aktivity. Již během tohoto měsíce navštíví ARCHIP studenti z USA (Iowa State University) a také z Japonska – rektorka Regina Loukotová naopak povede týdenní workshop v Egyptě.

Kromě samotné výuky budou ve škole probíhat také akce pro veřejnost: ještě v průběhu října začne série pravidelných veřejných přednášek s tuzemskými i zahraničními hosty. Bližší informace najdete na www.archip.eu a www.facebook.com/archip.eu.