Czech Design Week 2016 uzavřel druhý ročník udělením designových ocenění

Středa, 16. Listopad 2016 - 14:03
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

Festival Czech Design Week se v neděli v Kafkově domě rozloučil s posledními návštěvníky a pro letošní rok uzavřel své brány. Hlavním bodem nedělního programu bylo předávání ocenění za nejlepší instalaci a objev roku. Jako překvapení pak byla udělena třetí, symbolická cena. O vítězích rozhodovala porota složená z pořadatelů a kurátorů. Nejlepší instalací podle nich byli KARTOONS, světla z recyklovaného kartonu. Objevem roku se staly netradiční gramofony 440 AUDIO.

Czech Design Week 2016 / nejlepší instalace: KARTOONS – foto © archiv organizátorů
Fotoalbum: 

„Letošním ročníkem Czech Design Weeku silně rezonovalo téma recyklace a použití odpadních materiálů. Efektní svítidla KARTOONS vyrobená z recyklovaného kartonu jsme si hned oblíbili a věříme, že podobné produkty mají velkou budoucnost a zaslouží si pozornost. Ručně a na zakázku vyráběné gramofony z rodinné dílny 440 AUDIO si Czech Design Weekem odbyly svou premiéru na přehlídkách designu, doposud se jejich tvůrci prezentovali pouze na hudebních veletrzích. Jejich produkty jsou na první pohled výjimečné designem i precizností zpracovaní, hned se také právem setkaly s velkým úspěchem,“ uvedl důvody, které porotu vedly k rozhodnutí o vítězích, Petr Hájek, umělecký ředitel festivalu.

Obě ceny navrhli designéři Ondřej Lalák a Jan Večerek z VŠUP. Překvapením večera bylo zvláštní uznání poroty pro Vladimíra Staňka, návrháře pro pánské oddělení Pietro Filipi a také majitele vlastní značky pánského oblečení STINAK a nově také luxusních pánských plavek LASSEVO.

„Vladimír Staněk podle nás hraje ve světě pánské módy důležitou roli a jeho kreativita zahrnující módní přehlídku s jedním modelem přímo v malém výstavním prostoru nás okouzlila. Vzhledem k tomu, že Vladimír byl jedním z kurátorů Czech Design Weeku, rozhodli jsme se, že čestné uznání poroty je ideálním řešením. Napjatě očekáváme jeho další tvorbu,“ uvedl Lukáš Pipek, ředitel festivalu.

Více informací na webu či na Facebooku.

Czech Design Week je festival designu, který se poprvé uskutečnil v roce 2015. Hlavními pořadateli jsou Petr Hájek a Lukáš Pipek. Mezi kurátory, kteří se podíleli na výběru designérů, jsou uznávané osobnosti z oblasti umění, módy a kultury jako Václav Dejčmar, Iva Nesvadbová nebo Vladimír Staněk.