Mezinárodní konference DIGI 2016 se blíží

Středa, 30. Březen 2016 - 17:29
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

Mezinárodní konference DIGI 2016 – Digitální technologie a kulturní dědictví otevřela možnost registrace příspěvků – Call for papers (CFP).

Mezinárodní konference DIGI 2016 – Digitální technologie a kulturní dědictví - foto © Martin Frouz

Mezinárodní konference DIGI 2016 – Digitální technologie a kulturní dědictví, jejíž druhý ročník proběhne v Praze ve dnech 24. - 25. listopadu 2016, otevřela možnost registrace a přihlašování odborných příspěvků.

Konference je věnována širokým možnostem využití digitálních technologií v oblasti kulturního dědictví, od velkých stavebních památkových objektů až po historické knižní archivy, mapy, zvukové nahrávky atd.

Záštitu na konferencí převzal ministr kultury ČR Daniel Herman a vicepremiér vlády ČR pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek.

Odbornými partnery 2. ročníku konference DIGI 2016 je Ústav teoretické a aplikované mechaniky AV ČR, v. v. i., Národní technická knihovna, Francouzský institut v Praze, Historický ústav AV ČR, v. v. i., Katedra geoinformatiky FŽP UJEP, Česká archivní společnost a Laboratoř fotogrammetrie FSv ČVUT.

Konference naváže na podobně tematicky zaměřenou odbornou konferenci, která proběhla v Praze na konci listopadu roku 2015 pod názvem DIGI 2015 – Využití digitálních technologií v památkové péči.

Více o CFP zde.

Mediálními partnery jsou ProPamátky, Earch.cz a Ikaros.