Projekt JUNGMANNOVA 15 je první rekonstruovanou budovou s certifikací LEED Platinum v České republice

Úterý, 30. Červen 2015 - 14:08
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

Projekt rekonstrukce kancelářské budovy JUNGMANNOVA 15 získal certifikaci LEED Platinum, což je nejvyšší možné ocenění v nejnovějším systému LEED a uděluje se na základě velmi přísných kritérií, jako je například kvalita vnitřního prostředí budovy nebo provozní výdaje a úroveň pohodlí uživatelů budovy.

DaM spol. s r. o., Jungmannova 15
Fotoalbum: 
DaM spol. s r. o., Jungmannova 15
DaM spol. s r. o., Jungmannova 15
DaM spol. s r. o., Jungmannova 15
DaM spol. s r. o., Jungmannova 15
DaM spol. s r. o., Jungmannova 15
DaM spol. s r. o., Jungmannova 15

Nová budova s dlouholetou historií

Budova na adrese Jungmannova 15 je původním návrhem architekta Osvalda Polívky a byla postavena v letech 1907–1910. Průčelí je převážně ve stylu Art Nouveau s několika prvky ve stylu Art Deco. Rekonstrukce budovy a doplnění nové moderní přístavby jsou výsledkem spolupráce realitní společnosti Immofinanz Group s renomovaným architektonickým studiem DaM.

Cílem bylo zachovat všechny původní prvky, konkrétně původní závěsná světla, schodiště z prvotřídního teraca, kovové ornamenty na balkonových zábradlích a zdobené uliční fasády, díky čemuž zůstala uchována autentická atmosféra této budovy. Historická část je propojená s částí novou, čímž je vytvořen dobře fungující celek.

Udržitelné a přizpůsobivé kanceláře

JUNGMANNOVA 15 je moderní kancelářská budova nabízející plochu 7 200 m2 třídy A pro kanceláře a 580 m2 komerčních prostor. Novou. Cílem bylo vytvořit čistě kancelářskou budovu s otevřenými terasami a velkými zelenými plochami. Zaměstananci tak mohou prožít pracovní den v rozlehlých prostorách a na terasách oplývajících bujnou vegetací nebo v přízemních kancelářích s vlastními venkovními zahradami. Cyklisté mohou přijet do práce na kole, které uschovají na vyhrazeném místě vybaveném zámky a sprchami.

Kancelářské prostory budovy JUNGMANNOVA 15 lze díky variabilnímu designu rozdělit do samostatných jednotek s plochou od pouhých 190 až do 1 000 m2 a větších.