Novinka od Schüco: hliníkové panoramatické okno AWS 75 PD.SI vyniká minimalistickým designem

Pondělí, 2. Listopad 2020 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Reklamní sdělení

Panoramatický systém tepelněizolačních hliníkových oken Schüco AWS 75 PD.SI (základní stavební hloubka 75 mm, Panorama Design, Super Insulated) vytváří impozantní okenní plochy, štíhlé vnější i vnitřní šířky profilů umožňují maximální výhledy a světelnost. Na luxusním vzhledu se podílejí plošně lícující profily ve spojení s elegantní spárou, uchycení kliky bez rozety a designové kliky. Systém Schüco AWS 75 PD.SI lze použít jako klasická vložená okna či okenní pás, nebo jej začlenit do sloupko-příčkových fasád Schüco FWS 35 PD, proto je vhodný pro jakékoli využití u komerčních budov i luxusních bytových objektů.

Panoramatické okno Schüco AWS 75 PD.SI v luxusním bytovém objektu. Zdroj: Schüco
Fotoalbum: 

Spojení vzhledu a funkčnosti je vedle energetické efektivity v současnosti základním předpokladem realizace moderních obvodových plášťů. S novým oknem Schüco AWS 75 PD.SI Panorama Design nabízí Schüco poprvé otvíravý element s minimalizovanou vnitřní i venkovní pohledovou šířkou profilů, jenž optimálně a komplexně splňuje tyto architektonické požadavky. Základem jsou vzájemně perfektně sladěné systémové vlastnosti: plošně integrovaný vnitřní vzhled profilu křídla a minimalizované šířky těsnění, maximální transparentnost daná štíhlými pohledovými šířkami profilů z vnitřku i vnějšku, harmonizované pohledové šířky v pevném poli a otvíravý element pro vytvoření jednotného obrazu rámu. Okenní systém Schüco AWS 75 PD.SI Panorama Design se navíc může pochlubit neviditelným odvodněním a čistým designem daným úzkými profily. Součástí řešení je rovněž uchycení speciálních uzamykatelných klik bez rozet. Konstrukce okna nabízí odolnost proti vniknutí až do třídy RC 2.

Schüco - nové panoramatické oknoOkno Schüco AWS 75 PD.SI začleněné do fasády Schüco FWS 35 PD. Zdroj: Schüco

Dokonale sladěné architektonické řešení systémů Schüco nabízí například integraci vysoce tepelně izolovaného otvíravého elementu Schüco AWS 75 PD.SI do sloupko-příčkových fasád Schüco FWS 35 (pohledová šířka profilů 35 mm) či možnost kombinace s úzkým neprůhledným ventilačním křídlem Schüco AWS 75 PD VV.SI. Vlastnosti systému a design obou elementů jsou navzájem dokonale uzpůsobeny a vytvářejí tak jednolitý vzhled fasády.

Nová dominanta Gersthofenu s okny Schüco AWS 75 PD.SI a výhledy na Alpy

Jednou z prvních budov s novými okny Schüco AWS 75 PD.SI Panorama Design je nové sídlo skupiny Roschmann. Dvanáctipodlažní prosklená výšková budova v Gersthofenu na dálnici A8 je vidět na kilometry daleko. Zevnitř pak její průhledná dvouplášťová fasáda nabízí působivý panoramatický výhled na Augsburg a Alpy. Snahou investora bylo minimalizovat narušení tohoto výjimečného výhledu, u celoskleněné konstrukce bez sloupků proto zvolil otvíravý element s minimální pohledovou šířkou vnitřních i venkovních profilů.

Schüco - nové panoramatické oknoJednou z prvních budov s novými okny Schüco AWS 75 PD.SI Panorama Design je nové sídlo skupiny Roschmann. Zdroj foto © Daniel Vieser, www.dv-architekturfotografie.de

„Okno Panorama Design společnosti Schüco představovalo jasnou volbu díky mnoha výhodám, zejména energetické účinnosti,“ vysvětluje rozhodnutí pro dané řešení Carolin Roschmann. Vnější rám si nechala společnost Roschmann upravit tak, aby v okolním izolačním skle takříkajíc „plaval“. Okenní křídla v průhledné fasádě díky tomu vynikají atraktivní a štíhlou pohledovou šířkou a zdůrazňují moderní architektonické řešení výškové budovy. Novou dominantu Gersthofenu navrhla architektonická kancelář Wunderle + Partner Architekten v úzké spolupráci s výrobcem fasády.

Schüco - nové panoramatické oknoVnější rám okna Schüco AWS 75 PD.SI si nechala společnost Roschmann upravit tak, aby v okolním izolačním skle „plaval“. Zdroj foto © Daniel Vieser, www.dv-architekturfotografie.de

Okenní systém Schüco AWS 75 PD.SI nabízí výhody při zpracování

Panoramatické okno Schüco AWS 75 PD.SI nabízí mnoho výhod při zpracování, například maximální využití stejných dílů v rámci systémové stavebnice Schüco AWS a dále ekonomický proces výroby Schüco SimplySmart díky rozsáhlému portfoliu nástrojů pro usnadnění lepení. Proces lepení pomocí pásky je jednoduchý, efektivní a spolehlivý, probíhá bez jakýchkoli prodlev a používá se při něm běžné izolační sklo. Zpracování je pak mimořádně efektivní díky integraci funkcí, jako je rohový kus s integrovaným odvodněním. Důležitým technologickým prvkem, který umožňuje kombinovat vysokou hmotnost skla s minimální pohledovou šířkou, je použití rohových úchytů skla z nerezové oceli.

Tento článek vznikl za podpory firmy Schüco CZ