Světlo a stín v architektuře

Čtvrtek, 1. Listopad 2007 - 6:54
| Napsal:
Prosazování informačních technologii v reálné praxi v souvislosti s novými inteligentními materiály pro energeticky optimální navrhování budov - využívání sluneční energie, tepelné kapacity země, vody a vzduchu, práce s umělým a denním světlem. Tak zní motto akce, kterou v příštím týdnu (6. - 8. listopadu 2007) pořádá Digitální architekt. Jedná se o první ročník takto tématicky zaměřené akce, jehož vyvrcholením bude přednáška amerického architekta Franka Barkowa. Všechny semináře a přednášky se konají v Ekotechnickém muzeu v Praze Bubenči.

Na jednu stranu je sledování nových trendů v architektuře a stavebnictví nedílnou součástí kontinuálního vzdělávání architektů a projektantů, které podporuje trvalý profesní růst každého odborníka. Na druhou stranu získávání a vstřebávání nových informací je časově náročné. I proto se právě chystaná akce v Ekotechnickém muzeu snaží pro návštěvníky nabídnout ve třech dnech kumulovaný program, ze kterého si případní zájemci mohou vybrat tu "svojí" akci.

Pozvánka na semináře a přednášky zaměřené na výrobky a technologie z oblasti osvětlení a stínicí techniky.

Světlo a stín v architektuře3 dny pro architekty a projektanty
6. – 8. listopadu 2007
Ekotechnické museum
Stará kanalisační čistírna
Papírenská 6
Praha 6 - Bubeneč

Program přednášek a prezentací:

ÚTERÝ 6. listopadu 200714.00–18.00 | PHILIPS LED TOUR
prezentace svítidel a světelných zdrojů s LED diodami Na prezentaci Vás srdečně zve společnost PHILIPS. Z kapacitních důvodů je nutná registrace zájemců.
Podrobnější informace na lenka.bokajova [at] philips.com

STŘEDA 7. listopadu 200710.00–12.00 | DYNAMICKÉ FASÁDY
prezentace dynamických fasád, které jako stylotvorné prvky, ale i estetická řešení mohou přinášet efekt ekonomický i ekologický. Seminář nabízí architektům a projektantům možnost seznámit se s nejnovějšími poznatky v oblasti dynamických fasád, zejména se slunečními a pohledovými clonami a jejich řízením. Na seminář Vás srdečně zvou společnosti Somfy a Hella. Z kapacitních důvodů je nutná registrace zájemců.
Podrobnější informace na zuzana.sotularova [at] somfy.com

14.00–18.00 | PHILIPS LED TOUR
prezentace svítidel a světelných zdrojů s LED diodami Na prezentaci Vás srdečně zve společnost PHILIPS. Z kapacitních důvodů je nutná registrace zájemců.
Podrobnější informace na lenka.bokajova [at] philips.com

ČTVRTEK 8. listopadu 200714.00–15.00 | HENRI ACHTEN
Architecture between Form and Sustainability
Nakolik je ovlivňována současná forma architektury při zohledňování požadavků trvale udržitelného rozvoje? Henri Achten z Fakulty architektury ČVUT v Praze kromě této přednášky představí také semestrální práce studentů ateliéru Molab vedeného pedagogy Lubošem Patou, Henri Achtenem a Milošem Kopřivou.

15.00–16.00 | VIZE NEBO REALITA?
Přínos informačních technologií společnosti Autodesk pro realistické navrhování budov v praktickém světle. Jindřich Bartoníček (ARCHON spol. s r.o.) a Štěpán Trunec (AB Studio, s.r.o.)

17.00 | TISKOVÁ KONFERENCE
při příležitosti návštěvy amerického architekta F. Barkowa v Praze

18.30 | PŘEDNÁŠKA
Frank Barkow
Cutting, Casting, Stacking, Bending
pro registraci na přednášku je k dispozici zvláštní formulář

20.00 | AFTER LECTURE PARTY
neformální setkání účastníků přednášky v prostorách Ekotechnického musea s možností komentované prohlídky Staré kanalisační čistírny


on-line registrace přednášek
titulní foto: Barkow Leibinger Architects


Klíčová slova: