Vizualizace – základ úspěchu

Pondělí, 22. Únor 2010 - 11:02
| Napsal:
Kvalitní vizualizace jsou v dnešní době základem úspěchu. Jsou dokonalým prostředkem komunikace mezi projektanty a zákazníky, podporují vás při prezentaci vašich nápadů a dávají vám konkurenční výhodu. CINEMA 4D Architecture Edition společnosti Nemetschek je ucelený balík nástrojů, pomocí kterého snadno vytvoříte fotorealistické vizualizace a animace pro oblast architektury.

CINEMA 4D Architecture Edition můžete přímo propojit na vybrané CAD aplikace jako ArchiCAD, Vectorworks nebo Allplan, přičemž pracujete v českém uživatelském rozhraní a plně využíváte výhod 64 bitových procesorů. CINEMA 4D Architecture Edition obsahuje rozsáhlé knihovny 3D objektů a materiálů, nástroj pro virtuální průchod scénou a je k dispozici na platformách Windows i Mac OS X.

Product CINEMA 4D Architecture Edition obsahuje:

CINEMu 4D - 3D řešení pro modelování, vizualizace a animace, Advanced Render - modul pro fotorealistické vizualizace, Sketch and Toon - modul pro kreslené výstupy, Architecture Extension KIT - propojení na CAD a knihovny modelů, textur a doplňků.

CINEMA 4D - 3D řešení pro modelování, vizualizace a animace

Je špičkový 3D modelovací, vizualizační a animační program. Díky legendární jednoduchosti a přehlednosti ovládání můžete zvládnout práci v prostředí CINEMY 4D v rekordně krátké době. Se stovkami nových funkcí je CINEMA 4D připravena na realizaci i těch nejnáročnějších 3D projektů v oblastech architektury, designu, filmu a TV produkce. Výrazné zlepšení kvality vizualizací, rapidní zvýšení rychlosti renderingu, vylepšené animační nástroje a dokonalejší komunikace s dalšími aplikacemi - to vše činí novou verzi velmi atraktivní.

Advancer Render - modul pro fotorealistické vizualizace

Advanced Render 3 obsahuje revoluční novinku v podobě zcela nového vizualizačního jádra pro výpočty globálního osvětlení. Přináší nejenom fantastické výsledky bez nežádoucích artefaktů za podstatně kratší dobu než dříve, ale zaujme také velmi snadným nastavením a použitím. Ať již připravujete fotorealistickou vizualizaci nebo animaci, Advanced Render 3 vám pomůže vyprodukovat ohromující výstupy.

Sketch and Toon

Pokud potřebujete produkovat v prostředí 3D programu technické nebo umělecké kresby, je pro vás Sketch and Toon tím ideálním řešením. Nabízí vám jak řadu přednastavených stylů výstupu, tak možnost maximální kontroly nad výsledným vzhledem. Navíc lze všechny výstupy animovat.


 

Architecture Extension KIT - propojení na CAD, knihovny modelů, textur a doplňků

Architecture Extension KIT je souborem doplňků, importních filtrů a rozsáhlých knihoven, zaměřených zejména na oblast architektonických vizualizací a animací.

Exchange plugins for CAD - propojení na CAD aplikace

Samotná CINEMA 4D disponuje pokročilými 3D modelovacími nástroji, řada architektů však bude spíše preferovat využití modelů vytvořených v jim důvěrně známých CAD aplikacích. S externími aplikacemi můžete komunikovat prostřednictvím standardních importních a exportních filtrů, CINEMA 4D Architecture Extension KIT však navíc nabízí přímé propojení s vybranými CAD systémy.

Virtual Walkthrough

Virtual Walkthrough je interaktivní nástoj, umožňující virtuální průchod scénou. Funguje na podobném principu jako počítačové hry, kdy myší nebo kurzorovými klávesami ovládáte pohyb postavy v okolním prostředí. Samozřejmostí je detekce kolizí, aby nebylo možné „projít zdí“ a automatický pohyb po schodech.

Knihovny 3D objektů a materiálů

Potřebujete doplnit své vizualizace o kvalitní 3D objekty nábytku, lidí nebo jiné prvky stafáže? Pak stačí otevřít některé z knihoven dodávaných v rámci Architecture Extension KITu, jednoduše je přetáhnout do scény a stisknout tlačítko pro render. V knihovnách najdete přes 500 3D modelů, optimalizovaných pro použití v CINEMĚ 4D. Řada z nich navíc pochází od renomovaných výrobců. V knihovně materiálů je pak k dispozici přes 300 fotorealistických materiálů, kterými můžete vylepšit vzhled vašich vizualizací.

Klíčová slova: