Židle: zdroj, inspirace | Chair: the source, the inspiration

Pátek, 8. Říjen 2010 - 22:30
| Napsal:
V letním semestru jsem se zabýval recyklací částí starých židlí a využitím přímo jejich součástí, nebo jejich tvarosloví, při tvorbě nového vybavení interiéru a šperku. Mou pozornost zaujala nejvíce svým elegantním tvarem a použitým materiálem nosná část opěráku, která nese minimální znaky poškození, i když celá židle je u konce své životnosti. Nově navržené věci záměrně přiznávají svůj původ, odkazují na využití částí starých židlí.

Věšák zachovává kompletní kolečkový kříž židle, do kterého je zasazena nosná trubka. Funkční část věšáku tvoří tvarový segment, do kterého jsou zasazeny tři nosné části opěráků, které jsou samosvorné díky svému tvaru a pružnosti.

konferenční stolek
Základem stolu je čtvercová stolová deska z polykarbonátových desek, které jsou z důvodu větší pevnosti a zajímavému optickému efektu překřížené. Nosné části opěráků židlí tvoří nohy stolu, k desce jsou přišroubovány pomocí držáku opěráku původní židle. Upevňovací šrouby ční nad stolovou deskou a vytváří dekorativní prvek.

modulová židle
Židle vznikla propojením nosných částí opěráků starých židlí. Části starých židlí jsou modulem, který se neustále opakuje v nekonečné řadě. Utváří tak harmonický celek, který zvýrazňuje pružné vlastnosti jednotlivých částí. Malým fragmentem vyjmutým z dlouhé řady je právě tato židle.

náhrdelník
Vychází z nekonečné řady spojených modulů jako modulová židle, jen několikanásobně zmenšených a prodloužených do „nekonečné“ řady. Tento šperk zapnutý na krku vytváří „ostnatý“ pás, který působí vyzývavě, přitahuje pozornost a zároveň svými „ostny“ udržuje odstup.

Soutěžní návrh "Židle: zdroj, inspirace | Chair: the source, the inspiration" bojuje v soutěži "Národní cena za studentský design" o "Cenu veřejnosti" pod ID 222024610.

Hlasováním potrzujete, že souhlasíte s Podmínkami  hlasování.

<<< zpět na seznam projektů

<<< zpět na seznam projektů