V Konsepti vystaví kancelářský nábytek německé značky Sedus. Nábytek The Detox Office má snižovat stres a předcházet digitální únavě. Foto: Sedus Stoll AG
Architektura / interiér

Detox kanceláří. V Konsepti vystavují kancelářský nábytek, který má snižovat stres

V kreativním prostoru pro design a architekturu Konsepti Stage se zítra otevře nová expozice kancelářského nábytku. Koncept The Detox Office, který představila německá značka Sedus, se snaží předcházet digitální únavě. Jeho součástí jsou různá inovativní interiérová řešení a kancelářský nábytek, který má v pracovním prostředí všestranné a flexibilní využití.

Konsepti , 23. 11. 2023 / Advertorial

Neustálý přístup k laptopu, chytrému telefonu nebo tabletu se stal přívlastkem éry hybridního modelu práce, na který v posledních letech přešla řada z nás. Neustálé připojení a využívání technologií má ale i své stinné stránky – mimo jiné takzvanou digitální únavu. Právě na ni se rozhodla reagovat německá značka Sedus svým konceptem The Detox Office: „Koncept reprezentuje holistický přístup k modernímu designu na pracovišti, potažmo celé pracovní kultuře. Zdůrazňuje harmonickou rovnováhu mezi digitální komunikací a lidskými interakcemi, kdy technologie plní roli nerušivých prostředníků, spíš než aby uživatelům způsobovaly stres,“ líčí Ernst Holzapfel, vedoucí marketingu společnosti Sedus Stoll AG.

The Detox Office představuje moderní přístup k pracovnímu prostředí, které je flexibilní a bere ohled na různorodé potřeby zaměstnanců. Akcentuje dostatek pracovních zón – ať už pro soustředěnou práci, skupinový brainstorming, či neformální setkávání kolegů a relaxaci. Kancelářský nábytek, který koncept The Detox Office zahrnuje, lze na pracovišti využít v rozmanitých formách a je možné jej různě konfigurovat.

Že je právě flexibilita a rozmanitost pracovního prostředí jedním z hlavních současných trendů v zařizování kancelářských interiérů, potvrzuje i Šimon Opekar, Head of Sales Konsepti CZ/SK: „Zaměstnanci preferují možnost volby, kde pracovat. Zda to bude v otevřeném prostoru, v relax zóně, v co-worku nebo v zasedací místnosti. Dále se klade velký důraz na ekologii a udržitelnost. V dnešní době si čím dál více uvědomujeme naši zodpovědnost nejen vůči životnímu prostředí, ale i sami k sobě. To se promítá i do podoby a funkčnosti kanceláří,“ vysvětluje. 

Foto: Modulární policový systém se:matrix značka doplnila odnímatelnými květináči.

Přírodní element jako součást moderní kanceláře

The Detox Office pracuje s biofilickým designem, který do pracovních prostor začleňuje přírodní tvary a barvy, materiály a zelené rostliny. Součástí je například vertikální policový květináč se:lab, který pomůže vytvořit zelenou zónu v jakémkoliv pracovním prostředí. Díky konstrukci na kolečkách lze s květináčem snadno manipulovat, dostupný je v pěti barevných provedeních (černé, bílé a třech barevných pastelových odstínech).

O biofilický prvek obohatila značka Sedus také svůj modulární policový systém se:matrix – i jeho součástí teď nově mohou být odnímatelné květináče s voděodolnými podnosy. Systém se:matrix lze využívat jako oddělovače prostoru. Boxy na rostliny jsou dostupné ve dvou velikostech.

Foto: Otočná kancelářská židle se:air je nově dostupná v několika barevných provedeních.

Přírodou se Sedus inspiruje i u dalších kusů nábytku – příkladem může být univerzální taburet se:dot, který svým tvarem imituje oblázek. Díky lehké konstrukci lze taburety se:dot snadno přemisťovat. Představují skvělou variantu sezení nejen pro neformální schůzky a hodí se i jako doplněk do salonků, recepcí a do relaxačních zón. 

Doplnit kancelář barevnými prvky lze nově i s pomocí otočné kancelářské židle se:air. Ta je kromě klasického černého a bílého provedení dostupná i v půlnoční modré, rubínově červené a pastelové šedozelené variantě. Židle se:air se vyznačuje lehkou ergonomickou konstrukcí. Komfort sezení zvyšuje prodyšná textilní membrána v sedáku a opěradle – ta jednak zabraňuje akumulaci tepla a vzniku otlaků, jednak umožňuje uživateli různě se při sezení pohybovat a měnit polohy. Židle využívá patent „Kinetic Swing“, který automaticky detekuje váhu svého uživatele a přizpůsobí se jí. Volitelně je k dispozici i bederní opěrka, která poskytne zvýšenou podporu páteře.

 

Flexibilita a dostatek pohybu 

The Detox Office prosazuje pracovní prostředí, které je agilní a různorodé. S tímto záměrem Sedus navrhoval produktovou řadu se:lab, jež umožňuje kancelář rychle přizpůsobit aktuálním přáním a potřebám zaměstnanců. Součástí řady je například pohyblivá textilní stěna se:lab nebo magnetická tabule pin & write. Oba produkty jsou navrženy tak, aby s nimi šlo snadno manipulovat a byly připravené k flexibilnímu využití na schůzkách a workshopech.

Foto: Designovou pohovku se:lab lze díky konstrukci na kolečkách snadno přemisťovat.

Produktová řada se:lab přináší také řadu dynamických forem sezení: Pohyb a flexibilitu zajistí jednací stůl se:lab meet & stand,který díky motorizovanému výškovému nastavení umožňuje pohodlně střídat sezení a stání i během meetingů. Kompaktní stoličkase:lab hopper je potom ideálním doplňkem workshopů a projektových schůzek. 

Interaktivní pracovní prostředí skvěle doplní i designová pohovka se:lab, kterou lze díky kovové konstrukci na kolečkách snadno přemisťovat. Díky velkým polštářům je pohovka nejen měkká a pohodlná, ale svým designem současně přispívá k vytvoření neformální atmosféry. Dostupná je v jedno či dvoumístné variantě, přičemž barvu čalounění i kovové podnože lze libovolně navolit a kombinovat.

  • autor: Konsepti *
  • publikováno: * 23. 11. 2023
  • zdroj: * Reklamní sdělení

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři