Architektura / rodinné domy

Individuální dřevostavba se systémovým konstrukčním řešením

V obci Pavlov-Zavadilka v jihozápadním cípu okresu Šumperk postavila společnost VESPER FRAMES s.r.o. nový rodinný dům se značkou dřevostaveb VESPER HOMES.

Fermacell , 6. 3. 2012

Foto: eArch
Rodinný dům má tvar písmene L, v jedné části disponuje obytným podkrovím, v druhé části je dřevostavba bez podkroví, což umožňuje velmi zajímavé využití pokojů. Dřevostavba je vyrobena systémem VFCLT za použití pohledových masivních desek NOVATOP.

Obvodové stěny domu jsou obloženy 12,5mm sádrovláknitými deskami FERMACELL, stejný materiál použil realizační tým ing. Michala Šopíka i na vnitřní nosné stěny. Pohledová strana stěn je tvořena z masivního dřeva (desky NOVATOP), druhá strana stěn je obložena opět 12,5mm deskami FERMACELL. Podlahy objektu tvoří suchý podlahový systém FERMACELL 2 E 22, tvořený dvěma 12,5 mm sádrovláknitými deskami.

Foto: eArch
Investor ocenil zejména pohledovou kvalitu masivního dřeva desek NOVATOP. „Kombinace systému NOVATOP a materiálů FERMACELL je pro nás i pro naše zákazníky cestou k úspornému a současně maximálně kvalitnímu a zdravému bydlení“, řekl Michal Šopík z VESPER FRAMES s.r.o. "Systém VFCLT navíc nabízí rychlou, přesnou a jednoduchou montáž bez ohledu na roční období - hrubá stavba i vícepodlažní budovy může být otázkou jen několika málo dnů. Dům v Pavlově-Zavadilce jsme vyráběli 14 dnů a samotná doba stavby na klíč trvala pouhých 20 dnů! U materiálů FERMACELL oceňuji kromě jejich technických parametrů i ověřená a certifikovaná řešení, velmi komfortní je i poradenství ze strany celého Fermacell teamu.“

V kratší části ramene „L“ je umístěn prostorný obývací pokoj s kuchyní a obytným podkrovím, přístupným dřevěným schodištěm. Dřevěná podlaha obytného pokoje koresponduje s materiálem podlahy podkroví. Do propojovacího prvku obou ramen umístil autor projektu potřebné zázemí pro obyvatele domu – vstup, chodbu, šatnu, prádelnu a WC. V delším z obou ramen je pak prostor pro soukromí jednotlivých obyvatel – dva pokoje a ložnici včetně koupelny. Celková zastavěná plocha rodinného domu je 135 m2.

  • Země: Česká republika
  • Generální dodavatel: Vesper Frames s.r.o.
  • Město: Pavlov-Zavadilka
  • Zastavěná plocha: 135.00m2

Klíčová slova:

dřevostavby Fermacell

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři