Architektura / veřejný prostor a urbanismus

KOMA MODULAR oživuje veřejný prostor pomocí variabilních City modulů

Veškerá diskuse o využití městského veřejného prostoru často záleží na lidech s rozhodovací pravomocí. Oni také mají určité představy o světě, o životě ve městech, o dopravních prostředcích, atd... Je možné jim představit teorii, ale stejně ji často interptertují k "obrazu svému". KOMA MODULAR o tématu nediskutuje, KOMA ho realizuje. Prostřednictvím designových City modulů pomáhá tvořit pop-up veřejný prostor.

KOMA MODULAR s. r. o. , 17. 12. 2018

Rok 2018 nabídl celou řadu zajímavých kulturních akcí. Na mnohých z nich nechyběly CITY moduly, které se díky své variabilitě těší větší a větší oblíbenosti.

Vezměme to ale popořádku. Stává se již pomalu tradicí, že koncem dubna zaplaví CITY moduly Zlín v rámci projektu Zlin Design Week, pořádaného studenty tamní Univerzity Tomáše Bati. Ani letos tomu nebylo jinak a moduly nabídly zázemí pro nejrůznější umělecké instalace a prezentace designových značek. Ve stejnou dobu putovaly tři moduly do Olomouce na mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů AFO, po celý květen sloužilo devět modulů netradiční ostravské pop-up expozici Sdílko. Patrová sestava Minilighthouse pak oživila Václavské náměstí během hudebního festivalu Pražské jaro.

 

 

Největší akcí letošního jara byl však pro CITY moduly filmový festival ve Zlíně. Na přelomu května a června bylo možné vidět v centru Zlína 39 modulů včetně designových dílniček či sestavy Lighthouse, která poskytla zázemí České televizi.

 

Foto: EARCH

 

Léto toho samozřejmě nabídlo ještě mnohem více. CITY moduly zavítaly například do Karlových Varů, a přestože se jedná o město lázeňské, rozhodně zde nerelaxovaly. V rámci proslulého filmového festivalu totiž znovu sehrály důležitou roli jakožto dům České televize. Nechyběla však ani sestava pro BMW s designovými obklady z Cetrisu a překližky, kterou navrhlo studio Olgoj Chorchoj.

Lighthouse se mezitím přestěhoval na Slovácké léto do Uherského Hradiště. Další moduly si užívaly prázdnin na náměstí v Otrokovicích a v Kroměříži, na Lipně či v Praze. Nechyběly ani na Colours of Ostrava nebo na Barum Rally Zlín a zavítaly také za hranice - čtyři do Trenčianských Teplic, další do Aquaparku Bešeňová a do Tatralandie.

Ani podzim ale nezůstal pozadu. V Praze u Anděla poskytly moduly výstavní prostor pro vzpomínku padesátiletého výročí okupace armádami Varšavské smlouvy a objevily se také na Designbloku - největší designové akci ve střední Evropě.

 

Foto: EARCH

 

Na svátek světla již tradičně zazářily na pražském Signal Festivalu, ale nově rovněž na akci Světlo Valmez.

V rámci největšího filmového festivalu dokumentárních filmů v Evropě s názvem Ji-Hlava oživil Lighthouse historické náměstí v Jihlavě, no a v říjnu CITY moduly opět zamířily do hlavního města, kde byly součástí oslav sta let od vzniku Československa. Zde při příležitosti zmíněného jubilea uspořádal ČRo na Václavském náměstí v Praze výstavu nazvanou Schody času, která prostřednictvím deseti dekád připomněla jak historii naší země, tak podíl rozhlasu.

Zima se jako obvykle ponese ve znamení vánočních trhů, a vy tak budete moci společně se City moduly nasávat sváteční atmosféru například v Brně, ale také v dalších městech po celé republice.

 

Foto: EARCH

 

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři