Architektura / rodinné domy

Luxusní rezidence na dosah města. Společnost Masák & Partner Group staví v Praze hypermoderní vily pro nejnáročnější

Poptávka po luxusních nemovitostech na českém trhu roste. Investoři mají chuť nakupovat, nabídka je ale nedostatečná. Developerská společnost Masák & Partner Group se rozhodla změnit situaci a staví šest unikátních vil v nejvyšší kvalitě. Architekti v návrzích domů ctí genius loci pražské čtvrti, současně s tím se jim podařilo dosáhnout i tzv. hide away efektu. Majitelé díky němu získávají všechny výhody velkoměsta na dosah ruky, spolu s tím i dostatek soukromí a pocitu bezpečí, úkrytu před okolním světem.

SLASH Public Relations , 6. 5. 2020

Developerská společnost Masák & Partner Group má za sebou výstavby nadstandardních bytových domů v lukrativních pražských lokalitách i rekreační objekt Šumavský dvůr, jednu z prvních nízkoenergetických dřevostaveb svého druhu u nás. Nyní se Jakub Masák s kolegy rozhodli pustit do výstavby šesti hyperluxusních vil v celkové hodnotě přesahující 1 miliardu korun.

„Inspirací pro podobu jednotlivých staveb bylo konkrétní místo. Každá z lokalit nabízí jiné možnosti, a pro každý projekt je vhodný velmi odlišný styl a charakter, který respektuje prostor, do kterého je zasazen. Nechtěli jsme nabourat specifickou atmosféru místa, ale naopak do ní domy zasadit a zachovat tak genius loci,” říká Jakub Masák.

Vily mají sloužit i jako hide-away nemovitosti, tedy takzvané luxusní „zašívárny” před okolním světem pro ty nejnáročnější. Takové stavby v Praze, na rozdíl od jiných evropských metropolí, chybějí.

M&P - Zahrada snů
Masák & Partner Group "Zahrada snů" - vizualizace © Divergent Architecture

Zahrada snů ve stylu Provence

Jak by vypadalo vaše bydlení, kdybyste mohli snít s otevřenýma očima? Odpověď na tuto otázku najdou majitelé v Zahradě snů. Tento projekt zhmotňuje vysněné vize do unikátních zahrad a pěti designových domů ve stylu Provence. Dominantou jejich interiérů jsou kamenné krby, výhledy do bohatých květinových zahrad a otevřené pohledy na tesané trámy dřevěných konstrukcí domů. Domy se pyšní také prosklenými rizality s výklopnými nebo výsuvnými stěnami a zimními zahradami. Třípodlažní vily nabízí podlažní plochu od 440 do 550 m² a mají variabilní dispozice 2–6 + kk nebo 2–6 + 1.

Projekt dostal své jméno po rozlehlých divokých zahradách, které se kolem vil rozprostírají. Reálný dojem francouzského venkova dotváří více jak 60 let staré vzrostlé stromy, nebo koupací bio jezírka. Dále od domů se nachází ovocný sad a louky. Kromě individuální zahrady u každého z domů nabízí areál přes 4 300 m² společných ploch, venkovní jízdárnu a volitelné ustájení až pro pět koní s kompletním vybavením. Dokonalé ostrůvky klidu v pulzující Praze.

Navržené domy, které nesou název Tajemství, Touha, Noblesa, Svoboda a Čistota, jsou zcela bezbariérové, energeticky úsporné a vyznačují se nejvyšší kvalitou materiálů a vybavení. Podlahu pokrývají keramické dlažby největších formátů z přírodního kamene. Technologickému vybavení dominuje moderní kuchyně. Každý dům má také své privátní nadzemní a podzemní parkovací stání se vstupem přímo do domu.

M&P - Zahrada snů
Masák & Partner Group "Zahrada snů" - vizualizace © Divergent Architecture

Nad Šáreckým údolím v sobě spojuje přírodu a technologie

Projekt Nad Šáreckým údolím představuje jeden volně stojící loftový dům s názvem Solitaire, který poskytuje díky proskleným stěnám fasády panoramatický 360° výhled do okolní krajiny. Příroda prostupuje i interiérem, kde se snoubí prvky země, vody a světla. Třípodlažní vila o velikosti 7+kk nabídne více než 750 m² prostoru.

Dům nabízí bydlení v otevřeném prostoru prvního patra, takzvané piano nobile. Dominantou interiéru je skleněné schodiště, pohledy do zahrady a velká střešní terasa s vodní hladinou místo střechy a hi-tech stíněním. Chytrá domácnost s nejmodernějšími technologiemi, vytápění a chlazení tepelnými čerpadly zajistí majitelům pohodlný život s minimální spotřebou energie.

Všechna tři podlaží jsou bezbariérově propojena výtahem. Dům zahrnuje i nadstandardní garáž pro luxusní automobily. O soukromý landartový park s kašnou a vzrostlými padesátiletými stromy z těch nejlepších zahradnictví Belgie, Nizozemska a Německa se postaral Ateliér Krejčiříkovi. Jednotlivé domy i celý pozemek jsou komplexně zabezpečeny. Absolutní vrchol bydlení, kde prožíváte budoucnost.

M&P - Nad Šáreckým údolím
Masák & Partner Group "Nad šáreckým údolím" - vizualizace © Divergent Architecture

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři