Architektura /

Moderní pražská architekturadubnové vycházky Národní galerie

I v dubnu pokračuje pátý ročník vycházek Národní galerie po významných stavbách dvacátého století. Pokud jste nestihli ty únorové či březnové, vězte, že jste přišli o možnost dozvědět se více o moderních pražských kostelech, zahradní čtvrti Ořechovka, starých Střešovicích, Sorele či osadě Baba. Dubnová témata znějí také slibně, určitě si je z čeho vybrat.

David Ešner , 3. 4. 2003

16.4. 2003 >>> Pražské sídlištěJedno z nejdiskutovanějších témat uplynulých let sídliště budeme rozkrývat na příkladu pražské Novodvorské, která patří k nejzdařilejším ukázkám takovýchto obytných souborů. Abychom se dobrali pochopení situace 2. poloviny 20. století, vrátíme se ve výkladu nejprve k dělnickým koloniím 19. století a mnohdy utopickým vizím avantgardy let dvacátých. Setkání s lektory: zastávka autobusu (č. 106, 170, 196, 203 – z metra Kačerov) Sídliště Novodvorská.

Foto: eArch
30.4.2003 >>> Proměny KarlínaBývalé dělnické a tovární čtvrti na okraji historického jádra Prahy zůstávaly dlouho „spícím“ územím. V návaznosti na transformační procesy těchto čtvrtí jinde v Evropě dochází k proměnám v posledních několika letech i u nás. Jakým způsobem poznamenává tento proces vzhled nejstarší pražské dělnické čtvrti a jak se daří využívat zachovalou industriální architekturu, to je téma této vycházky. K jedné přeměně došlo např. u Businesscentra Karlín od Mario Bofilla z let 1998-2000. Setkání s lektory: horní vestibul stanice metra KřižíkovaO dalších seminářích Vás budeme včas informovat.Moderní pražská architektura - vycházky Národní galerieProcházky začínají vždy ve středu od 16 hodin, konají se vždy jednou za 14 dní.Semináře vedou: Mgr. Kateřina Lopatová (historička architektury) a Michal Patrný (Národní památkový ústav).Půlroční předplatné je 350 Kč (studenti a důchodci 300 Kč). Vstupné na jednotlivou přednášku činí 50,- Kč.Zahájení druhého pololetí od 5. 2. 2003.Další informace o programu se dozvíte na čísle: 224 301 003, 224 301 014 – lektorské odd. NG.

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři